Lucky lou Lucky Ones Sticks Kyckling, 50 g

Läckert snacks för både lek & njutning

28 kr

(560 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 g

I lager från 29. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 05. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumkompletteringsfoder för katter
  • Behagligt mjuk konsistens
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Räkor, 125 g

Lucky lou Lucky Ones Sticks Kyckling, 50 g 28 kr (560 kr / kg)
Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Räkor, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Totalpris: 47 kr
Beskrivning

För lek, som belöning eller helt enkelt som ett gott mellanmål - dessa läckra sticks är alltid en extra smakrik stund. De sprider dessutom en härligt aromatisk doft som din katt märker direkt, vilket gör dem perfekta för gömmalek. Även innehållet håller hög kvalitet: utvalda ingredienser och ett kattanpassat recept gör dessa sticks till ett högkvalitativt kompletteringsfoder för din katt.

  • Premium-kompletteringsfoder för katter
  • Passar perfekt som mellanmål, belöning och för lek (kan knytas fast i ett snöre)
  • Med upp till 87% animaliska ingredienser
  • Med mör kyckling
  • Behagligt mjuk konsistens
  • Aromatisk doft
  • Kattanpassat recept
  • Enkelt att portionera
  • Utan spannmål, gluten, tillsatt socker och genteknik
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet tillverkad i Schweiz

Utfodringsrekommendation:

  • Ge 1 till 2 sticks dagligen.
Artikelnr.: LLU-44986
Innehåll: 50 g
EAN: 4260688856986
Tillverkarnr.: 44986
Varumärken: Lucky lou
: Stick
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
Sammansättning

71,4 % kyckling (Muskelfleisch, Griebenmehl, Fett, Lever), Kartoffeln, Glycerin, Lignocellulose, 1 % Eiweiß, Mineralstoffe, Rosmarin Extrakt

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 23,1 %
råfiber 4,5 %
Råoljor och fetter 19,3 %
Rohasche 3,3 %
Fuktighet 20 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser
L-karnitin 3a910 6.250 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky Ones Sticks Kyckling