Lucky lou Lucky Ones Sticks Kyckling & Kanin, 50 g

Stick efter stick av ren njutning

28 kr

(560 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumkompletteringsfoder för katter
  • Utmärkt för lek
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g

Lucky lou Lucky Ones Sticks Kyckling & Kanin, 50 g 28 kr (560 kr / kg)
Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g 289 kr (85 kr / kg)
Totalpris: 317 kr
Beskrivning

För lek, som belöning eller helt enkelt som ett gott mellanmål - dessa läckra sticks är alltid en extra smakrik stund. De sprider dessutom en härligt aromatisk doft som din katt märker direkt, vilket gör dem perfekta för gömmalek. Även innehållet håller hög kvalitet: utvalda ingredienser och ett kattanpassat recept gör dessa sticks till ett högkvalitativt kompletteringsfoder för din katt.

  • Premium-kompletteringsfoder för katter
  • Passar perfekt som mellanmål, belöning och för lek (kan knytas fast i ett snöre)
  • Med upp till 87% animaliska ingredienser
  • Med kyckling, kanin och potatis
  • Behagligt mjuk konsistens
  • Aromatisk doft
  • Kattanpassat recept
  • Enkelt att portionera
  • Utan spannmål, gluten, tillsatt socker och genteknik
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet tillverkad i Schweiz

Utfodringsrekommendation:

  • Ge 1 till 2 sticks dagligen.
Artikelnr.: LLU-44993
Innehåll: 50 g
EAN: 4260688856993
Tillverkarnr.: 44993
Varumärken: Lucky lou
: Stick
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
Sammansättning

45,4 % kyckling (Muskelfleisch, Griebenmehl, Fett, Lever), 26 % Kaninchen (Muskelfleisch), Kartoffeln, Glycerin, Lignocellulose, 1 % Eiweiß, Mineralstoffe, Rosmarin Extrakt

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 24,5 %
råfiber 5,2 %
Råoljor och fetter 11,8 %
Rohasche 4,4 %
Fuktighet 20 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser
L-karnitin 3a910 6.250 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky Ones Sticks Kyckling & Kanin

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder