Miamor Feine Pastete Kyckling & Ägg Burk, 85 g

Exklusivt helfoder för vuxna katter

9 kr

(106 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 85 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Delikat köttpaté
  • Särskilt fin konsistens
  • Utan spannmål & soja

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Fresh Beef, 1,5 kg (1,50 kg)

Miamor Feine Pastete Kyckling & Ägg Burk, 85 g 9 kr (106 kr / kg)
Leonardo Fresh Beef, 1,5 kg (1,50 kg) 260 kr (173 kr / kg)
Totalpris: 269 kr
Beskrivning

Denna utsökta pastej lockar fram ett nöjt mjao hos även de mest kräsna katter, då den skämmer bort dem med en extra mjuk textur, utvalda ingredienser och ett recept som är lika balanserat som det är läckert. Ingen katt kan motstå detta.

  • Premium-helfoder för vuxna katter
  • Utsökt köttpastej med extra mjuk textur
  • Med mör Kyckling och Ägg
  • Balanserad magnesiumhalt
  • Med taurin
  • Utan spannmål, soja samt färgämnen och konserveringsmedel

Utfodringsrekommendation:

Djurets vikt Utfodringsmängd per dag
4 kg ca 2 burkar
6 kg ca 3 burkar

Den faktiska utfodringsmängden beror på din katts ålder, aktivitet och ras.

Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Artikelnr.: MAR-181246
Innehåll: 85 g
EAN: 42488040
Tillverkarnr.: 181246
Varumärken: Miamor
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från konserveringsmedel, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Miamor Feine Pastete Kyckling & Ägg Burk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder