Pets nature Tistelolja, 500 ml

Med värdefull linolsyra

153 kr

(306 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt fodertillskott
  • Varsamt kallpressat
  • Hög acceptans

Ofta köpt tillsammans med VEGDOG Beevys, 80 g

Pets nature Tistelolja, 500 ml 153 kr (306 kr / l)
VEGDOG Beevys, 80 g 38 kr (475 kr / kg)
Totalpris: 191 kr
Beskrivning

Denna rena safflorolja förser din hund eller katt med värdefull linolsyra och är därmed ett högkvalitativt tillskott till din fyrbenta väns dagliga huvudfoder.

  • 100% ren safflorolja
  • Varsamt kallpressad
  • Hög andel omättad omega 6-linolsyra
  • God acceptans tack vare den behagliga smaken
  • Utan färgämnen, aromer, konserveringsmedel och tillsatt socker
  • Fri från spannmål och laktos
  • Framställd utan djurförsök
  • Även lämplig för BARF
  • Med praktisk doseringshjälp
Artikelnr.: PNT-031866
Innehåll: 500 ml
EAN: 4260688855866
Tillverkarnr.: 031866
Varumärken: Pets nature
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från laktos
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Sammansättning

100 % Distelöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
fetthalt 99,5 %
Råprotein 0 %
råfiber 0 %
Råoljor och fetter 0 %
Rohasche 0 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Pets nature Tistelolja