Fågelhus och foder för vilda fåglar med rabatt

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Vilda fåglar: 8 artiklar

Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Vital Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
109 kr 115 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kornwelt jeitler Premium Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Premium Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
142 kr 150 kr (47 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar, 500 g

  • För prydnadsfåglar & skogsfåglar
  • Optimalt under uppfödning & ruggning
  • Året runt som konditionsfoder
54 kr 57 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

Singing friend SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

  • Passar bra för mindre fåglar
  • 17,5 x 22,5 x 19,50
  • Vattentätt tak och ingångshål
73 kr 184 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Fågelmatare Texas

Duvoplus Fågelmatare Texas

  • Robust & väderbeständigt
  • Med tak av bark
  • Skivor av plexiglas
117 kr 196 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink, 3 kg

  • Lätt att transportera
  • Stapelbar & gnagarsäker
  • Innehåll: 3 kg
133 kr 140 kr (44 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Naturliga Talgbollar

Esschert design Naturliga Talgbollar, 6 Stycken

  • Rik på fetter & näringsämnen
  • Lätt att hänga upp
  • Innehåll: 6 st.
47 kr 50 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Esschert design Energirikt Ströfoder

Esschert design Energirikt Ströfoder, 1 kg

  • Rik på fett & näringsämnen
  • Balanserad blandning
  • Lätt att portionera
62 kr 66 kr (62 kr / kg)

Leverans till 09. oktober