Produkter för hobbyfarming med rabatt

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Användningsområde
Filter

Hobbyfarming: 1 - 30 av 42 artiklar

Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Vital Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
103 kr 115 kr (34 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Aesculap Favorita CLi 2 Batterier + Skär GT770D

Aesculap Favorita CLi 2 Batterier + Skär GT770D

  • Limited Edition-design
  • För hel- & delklippning
  • Inklusive 2 batterier
3 976 kr 4 418 kr

Gratis frakt fram till 12. oktober

Batteriklippmaskin Durati Pro, 2 Batterier

Aesculap Batteriklippmaskin Durati Pro, 2 Batterier

  • Limited Edition i svart/brons
  • Tar även bort tovor
  • Inklusive 2 batterier
3 452 kr 3 836 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

Styrning Duo Pro, Storlek M, Inkl. Skjutlucka 70570

Kerbl Styrning Duo Pro, Storlek M, Inkl. Skjutlucka 70570

  • Skyddar mot rovdjur
  • Individuellt justerbar
  • Maximal säkerhet
1 046 kr 1 395 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Hönssele Svart

Duvoplus Hönssele Svart, S

  • Av ventilerande Oxfordtyg
  • Enkel att ta på
  • Med tryckknapp
114 kr 127 kr

Leverans till 12. oktober

Chipsi Strö Classic 3,5 kg

Chipsi Strö Classic 3,5 kg, 60 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
51 kr 57 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Keramisk Mörkstrålare

Kerbl Keramisk Mörkstrålare, 250 Watt

  • Speciell keramikbeläggning
  • Max. drifttimmar: 15 000
  • Extra lång livslängd
124 kr 138 kr

Leverans till 28. oktober

Kerbl Vattenhink för Fjäderfä 12 l

Kerbl Vattenhink för Fjäderfä 12 l

  • Extra stor kapacitet
  • Med 4 nippeldrickare i rostfritt stål
  • Enkel att rengöra
336 kr 374 kr

Leverans till 09. oktober

Kornwelt jeitler Premium Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Premium Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
135 kr 150 kr (45 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Smågrisbitring Natur

Kerbl Smågrisbitring Natur, utan upphängningskedja

  • Av organiskt material
  • Hälsomässigt ofarlig
  • Diameter: 18 cm
88 kr 98 kr

Leverans till 12. oktober

Charline Foderkol-granulat för kyklingar

Charline Foderkol-​granulat för kyklingar, 4 kg

  • Binder föroreningar
  • Ingen foderomställning behövs
  • Stödjande effekt på benbildning
440 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Hunter Trimkam Spa Specialblad, Stor 31 Tänder

Hunter Trimkam Spa Specialblad, Stor 31 Tänder

  • För medel- till långhåriga hundar
  • Innovativt blad i rostfritt stål
  • Ergonomiskt utformat handtag
125 kr 313 kr

Leverans till 12. oktober

Vattenskål för Fjäderfä Rektangulär Röd/Vit

Kerbl Vattenskål för Fjäderfä Rektangulär Röd/Vit, 3,5 l

  • Automatisk vattentillförsel
  • Avtagbara delar
  • Väderbeständig
103 kr 115 kr

Leverans till 12. oktober

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar, 500 g

  • För prydnadsfåglar & skogsfåglar
  • Optimalt under uppfödning & ruggning
  • Året runt som konditionsfoder
51 kr 57 kr (102 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Stalllucka & Auto-Defender Styrenhet - Set

Cucciolotta Stalllucka & Auto-​Defender Styrenhet -​ Set, 1 set

  • 1 x lucka till Polly hönshus
  • 1 x Polly Auto-Defender styrenhet
  • 1 x batteri
2 902 kr 3 599 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 1 kg

Chipsi Strö Classic 1 kg, 15 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
16 kr 17 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

Singing friend SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

  • Passar bra för mindre fåglar
  • 17,5 x 22,5 x 19,50
  • Vattentätt tak och ingångshål
73 kr 184 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Fågelmatare Texas

Duvoplus Fågelmatare Texas

  • Robust & väderbeständigt
  • Med tak av bark
  • Skivor av plexiglas
117 kr 196 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink, 3 kg

  • Lätt att transportera
  • Stapelbar & gnagarsäker
  • Innehåll: 3 kg
126 kr 140 kr (42 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Sparlampa PAR38 Röd

Kerbl Sparlampa PAR38 Röd, 100 Watt

  • Hjälper till att spara energi
  • Stänkskyddad
  • Max. drifttimmar: 5 000
72 kr 80 kr

Leverans till 12. oktober

Frigående Hage, Galvaniserad, med Solskydd, 220 x 103 x 103 cm

Kerbl Frigående Hage, Galvaniserad, med Solskydd, 220 x 103 x 103 cm

  • Skydd mot rovdjur
  • Fastsättning med markspett
  • Kan monteras på smådjursstall 82807
1 257 kr 1 677 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä Röd/Vit

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä Röd/Vit, 3,5 l

  • Automatisk fodertillförsel
  • Enkel att rengöra
  • Väderbeständig
135 kr 150 kr

Leverans till 12. oktober

TRM Prowrap Blue

TRM Prowrap Blue, 5 cm

  • För fixering av bandage
  • Självhäftande & vattentät
  • Andningsaktiv
23 kr 25 kr

Leverans till 12. oktober

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur, 5 x 60 ml (300 ml)

  • Av fermenterad jordärtskocka
  • Stödjer normal tarmflora
  • För nötkreatur, grisar & fjäderfä
500 kr 556 kr (1 667 kr / l)

Leverans till 12. oktober

WEIGHT Control - Premium Örtpulver för Hundar & Hästar

V-point WEIGHT Control -​ Premium Örtpulver för Hundar & Hästar, 500 g

  • Högt mineralinnehåll
  • Naturligt vitaminkomplex
  • Med moringablad
604 kr 636 kr (1 208 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä Grön

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä Grön, 3,5 l

  • Automatisk fodertillförsel
  • Enkel att rengöra
  • Väderbeständig
135 kr 150 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Vattenskål för Fjäderfä Rektangulär Grön

Kerbl Vattenskål för Fjäderfä Rektangulär Grön, 3,5 l

  • Automatisk vattentillförsel
  • Enkel att rengöra
  • Väderbeständig
103 kr 115 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Naturliga Talgbollar

Esschert design Naturliga Talgbollar, 6 Stycken

  • Rik på fetter & näringsämnen
  • Lätt att hänga upp
  • Innehåll: 6 st.
45 kr 50 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

SENIOR VITAL - Premium örtpulver för hästar

V-point SENIOR VITAL -​ Premium örtpulver för hästar, 500 g

  • Stimulerar aptiten
  • Nyponskal med mycket C-vitamin
  • Ren naturprodukt
503 kr 530 kr (1 006 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä Rosa

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä Rosa, 3,5 l

  • Automatisk fodertillförsel
  • Enkel att rengöra
  • Väderbeständig
135 kr 150 kr

Leverans till 12. oktober