Quiko HF MED Immun för Höns, 100 ml
Stödjer den normala utvecklingen hos höns & fjäderfä
159 kr 177 kr -10%
(1 590 kr / l, inkl. 25% moms.
-
Quiko
HF Äggfoder för Höns
Högkvalitativt kraft- och konditionsfoder
138 kr 154 kr(69 kr / kg) -
Quiko
HF Vital Örtmix för Höns
Med maskros, timjan & brännässla
79 kr 88 kr(439 kr / kg) -
Quiko
HF Mini Pop Corn för Höns
Läcker snack för dina höns
138 kr 154 kr(276 kr / kg) -
Quiko
HF Vital-Fit för Höns
Av 100 % ren vitlök
99 kr 110 kr(396 kr / kg) -
Quiko
HF Mineralgritsten för Höns
Mineraler från fossila havsdjur & förkalkade växter
69 kr 77 kr(77 kr / kg) -
Quiko
HF Kalcium för Höns
Ökar kalkinnehållet i huvudfodret
159 kr 177 kr(159 kr / l) -
Quiko
HF Vitacombex-H för Höns
Stödjer den normala försörjningen av vitaminer
218 kr 243 kr(436 kr / l) -
Egenskaper och fördelar
- Med naturlig oreganoolja
- Ges dagligen
- Återförslutningsbar
Beskrivning
Detta högkvalitativa kompletteringsfoder stödjer den normala utvecklingen hos dina höns med naturlig oreganoolja och kan blandas i den dagliga foderrationen.
- Högkvalitativt kompletteringsfoder
- Med naturlig oreganoolja
- Stödjer den normala utvecklingen hos höns och fjäderfä
- För daglig giva
- Återförslutningsbar - håller sig fräsch länge
Utfodringsrekommendation:
- Blanda 1 - 3 ml Quiko Med Immun i 1 kg foder eller i 1 l dricksvatten.
Varning! Samtidig användning av olika organiska syror eller deras salter är kontraindicerat om den högsta tillåtna halten uppnås eller nästan uppnås för en eller flera av dem.
| Artikelnr.: | QUO-570090 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 ml |
| EAN: | 4019181570024 |
| Tillverkarnr.: | ART06327 |
| Varumärken: | Quiko |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara svalt och torrt |
| Foderdeklaration: | Kompletteringsfoder |
Sammansättning
1,2-propandiol, Natriumchlorid, Kaliumchlorid
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Rohprotein | 0 % |
| Rohfett | 12,3 % |
| Rohfaser | 0 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 0,4 % |
| Fuktighet | 27,4 % |
| Natrium | 0,08 % |
tekniska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Citronsyra 1a330 | 100 mg |
| 1b320 Butylhydroxyanisol | 240 mg |
| E310 Propylgallat | 240 mg |
Tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| oreganoolja | 70.000 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | Ardapcare, Franzstraße 95, 46395, Bocholt, Tyskland, ardapcare.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Quiko HF MED Immun för Höns
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering