Rinti Chicko Dent Kyckling Medium, 150 g

Snacks för hundar

69 kr

(460 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna pälsklingar
  • Tvinnade tuggpinnar
  • Av tålig råhud
  • Med kycklingbröstfilé
  • Perfekt för tandhygien

Ofta köpt tillsammans med Rinti Chicko Dent Small 150g, Kyckling (150 g)

Rinti Chicko Dent Kyckling Medium, 150 g 69 kr (460 kr / kg)
Rinti Chicko Dent Small 150g, Kyckling (150 g) 69 kr (460 kr / kg)
Totalpris: 138 kr
Beskrivning

Dessa hårda delikatesser för mellanmål tillagas uteslutande av tålig råhud och saftig kycklingbröstfilé. De tvinnade tuggpinnarna innehåller ett speciellt mineralkomplex med rengöringspartiklar som vårdar din pälsklings tänder genom tuggandet och håller dem strålande rena. Långvarig tuggglädje garanteras!

Utfodringsrekommendation:

Snacksen kan serveras som ett kompletteringsfoder då och då mellan de dagliga måltiderna till din pälskling. Tänk på att snacks inte bör utgöra mer än 10 % av det dagliga intaget.

  • En liten hund som väger 10 kg kan få 2 st. Chicko Dent per dag.
  • En mellanstor hund med en vikt på 20 kg kan få 4 st. Chicko Dent dagligen.
  • Om en stor hund väger 40 kg kan den erbjudas 7 st. Chicko Dent per dag.
Artikelnr.: RIN-180615
Innehåll: 150 g
EAN: 4000158916501
Tillverkarnr.: 180615
Varumärken: Rinti
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

60 % Råskinn, 32 % Kycklingkött, Mineraler[1], pflanzliche Nebenerzeugnisse

  1. 3.5% Natriumpyrophosphat
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 81 %
Fettgehalt 2 %
råfiber 0,2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 3,5 %
Fuktighet 14 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Rinti Chicko Dent Kyckling Medium

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
1 (100%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder