The goodstuff Lamm & Kyckling med Zucchini, 400 g

Ren variation i skålen

38 kr

(95 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 66 % kött - lamm & kyckling
  • Utan spannmål & tillsatt socker
  • Med zucchini & kattmynta

Ofta köpt tillsammans med Happy Cat Torrfoder Lantanka, 4 kg

The goodstuff Lamm & Kyckling med Zucchini, 400 g 38 kr (95 kr / kg)
Happy Cat Torrfoder Lantanka, 4 kg 289 kr (72 kr / kg)
Totalpris: 327 kr
Beskrivning

Med Lamb & Chicken with Courgette från The Goodstuff kan du erbjuda din katt ett särskilt välsmakande och lättsmält recept med hög kötthalt. Kombinationen av färskt lamm och kyckling ger värdefullt protein, medan zucchini och kattmynta ger ett smakfullt tillskott.

Det spannmålsfria våtfodret är skonsamt tillagat och består uteslutande av färska ingredienser. Den naturliga buljongen bevarar smak och näringsämnen - utan några konstgjorda tillsatser. Perfekt för katter av alla raser och i alla åldrar.

Utfodringsrekommendation:
Dagligen 50 - 80 g per kg kroppsvikt för en vuxen katt. Färskt dricksvatten ska alltid finnas fritt tillgängligt. Kan förvaras i kylskåp (3-6 °C) i 24 timmar efter öppnandet. Serveras i rumstemperatur.

Artikelnr.: XEV-TGO-TGS10242.1
Innehåll: 400 g
EAN: 9120076172423
Tillverkarnr.: TGS10242.1
Varumärken: The goodstuff
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus, Förvara i kylskåp efter öppning
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska tillsatser, Fri från socker, Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

40 % kyckling (Kött, Herz, Lever, Magsäck), Buljong, 26 % lamm (Kött, Herz), 4 % Zucchini, Mineralstoffe, 0,1 % kattmynta

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 6,5 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 78 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: The Goodstuff - MaMaChris Petfood GmbH, Talpagasse 1A/C2/21, A-1230, Wien, Österrike, the-goodstuff.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för The goodstuff Lamm & Kyckling med Zucchini

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder