The goodstuff Våtfoder med Kyckling & Lax, 400 g

Välsmakande godbitar tillverkade av utvalda ingredienser

38 kr

(95 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 50% kycklingkött & slaktbiprodukter
  • 24% färsk lax
  • Med taurin & kattmynta

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Fresh Duck, 1,5 kg (1,50 kg)

The goodstuff Våtfoder med Kyckling & Lax, 400 g 38 kr (95 kr / kg)
Leonardo Fresh Duck, 1,5 kg (1,50 kg) 289 kr (193 kr / kg)
Totalpris: 327 kr
Beskrivning

Med detta högkvalitativa våtfoder i superpremiumkvalitet kan du ge din katt en mycket speciell behandling. Tack vare utvalda regionala ingredienser, en hög kötthalt, ett artanpassat recept och intensiv smak är det en mycket speciell behandling som ger din fyrbenta älskling viktiga näringsämnen på ett artanpassat sätt och utgör grunden för ett vitalt kattliv.

  • Super premium-kvalitet
  • 50 % rent kycklingmuskelkött och slaktbiprodukter från regionala leverantörer och 24 % färsk lax
  • Med taurin och kattmynta
  • Med endast en proteinkälla
  • Fri från spannmål
  • Låg fetthalt
  • Rik på näringsämnen och vitaminer
  • Skonsamt tillagad
  • Det enkla receptet gör det lätt att växla mellan olika produktfamiljer

Rekommenderad utfodring:

  • Ge 50 - 80 g/kg kroppsvikt dagligen
  • Håller 24 timmar efter öppning vid 3 - 6°C
Artikelnr.: XEV-TGO-TGS10149.1
Innehåll: 400 g
EAN: 9120076171877
Tillverkarnr.: TGS10149.1
Varumärken: The goodstuff
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda färg- och lockämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från syntetiska doftämnen, Fri från syntetiska färgämnen, Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Sammansättning

50 % kyckling (Kött, Herz, Lever, Magsäck), Buljong, 24 % lax, mineralämnen, 0,1 % kattmynta

Energi 950 kcal/kg Proteinkälla 99% animaliskt | 1% växtbaserad

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per kg
Protein 11 %
Rohprotein 0 %
fetthalt 6,5 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,3 %
fukthalt 79 %
kalcium 0,3 %
Phosphor 0,25 %
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: The Goodstuff - MaMaChris Petfood GmbH, Talpagasse 1A/C2/21, A-1230, Wien, Österrike, the-goodstuff.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för The goodstuff Våtfoder med Kyckling & Lax

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder