Vitakraft Flytande Kattsnacks, Lax & omega 3 (90 g)

Läcker flytande snack för din katt

23 kr 26 kr -12%

(256 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Sort: Lax & omega 3

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med utvalda ingredienser
  • Utan konstgjorda aromer
  • Kalorisnål

Ofta köpt tillsammans med Vitakraft Flytande Kattsnacks, Kyckling & taurin (90 g)

Vitakraft Flytande Kattsnacks, Lax & omega 3 (90 g) 23 kr (256 kr / kg)
Vitakraft Flytande Kattsnacks, Kyckling & taurin (90 g) 23 kr (256 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

Det lätta sättet att njuta - detta snack är helt rätt för små finsmakare. Oavsett om det ges som topping på huvudfodret eller direkt ur handen, skämmer utvalda ingredienser och näringsämnen bort din kisse på ett alldeles speciellt sätt.

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för katter från 3 månaders ålder
  • Med kyckling & taurin eller lax & omega 3-fettsyror
  • Kalorisnålt
  • Utan konserveringsmedel, färgämnen och konstgjorda aromer
  • Innehåll: 6 styckförpackade snacks

Utfodringsrekommendation:

Vikt Utfodringsmängd per dag
3 - 5 kg 2 - 3 stycken
6 - 8 kg 3 - 4 stycken

Dessa riktvärden kan variera beroende på djurets ålder, ras och aktivitet.

Artikelnr.: MM-16423
Innehåll: 90 g
EAN: 7610376164232
Tillverkarnr.: 16423
Varumärken: Vitakraft
: Fri från färgämnen, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda aromer
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (Geflügel, Schwein), Fisch und Fischnebenerzeugnisse (4 % lax), pflanzliche Nebenerzeugnisse (Majsstärkelse), Öle und Fette, Milch und Molkereierzeugnisse, Saaten

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 3,5 %
Rohprotein 0 %
fetthalt 3,5 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1 %
Fuktighet 88,5 %
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Vitakraft pet care GmbH & Co. KG, Mahndorfer Heerstr. 9, 28307, Bremen, Tyskland, www.vitakraft.com/de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Vitakraft Kattsnack Liquid

4 kundrecensioner i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
5 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

5 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 4 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder