Whiskas Multipack 12x85g Klassiskt Urval i Sås Junior, 1.020 g

Våtfoder för kattungar

64 kr 76 kr -16%

(63 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 1.020 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För kattungar 2-12 månader
  • För en sund tillväxt
  • Lättsmält

Ofta köpt tillsammans med Felix Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation Junior 12x85g, 1.020 g

Whiskas Multipack 12x85g Klassiskt Urval i Sås Junior, 1.020 g 64 kr (63 kr / kg)
Felix Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation Junior 12x85g, 1.020 g 75 kr (74 kr / kg)
Totalpris: 139 kr
Beskrivning

Junior Klassisk Mix i Sås är ett smakrikt våtfoder med saftiga bitar av högkvalitativt kött, särskilt anpassat för kattungar mellan 2 och 12 månader. De goda bitarna i sås innehåller alla näringsämnen din lilla kattunge behöver för en sund tillväxt. De små, lättuggade bitarna är perfekta även för de minsta munnarna.

► Vitamin C och taurin stärker immunförsvaret.

► Kalcium är viktigt för starka tänder och skelett.

► Högkvalitativt protein från animaliska och vegetabiliska källor stödjer en sund matsmältning.

Perfekt för en stark start i livet!

Paketet innehåller 12 portionspåsar à 85 g med följande smaker:

  • Kyckling
  • Nötkött
  • Lamm
  • Fågel

Utfodringsrekommendation per dag:

  • < 3 månader: 3–3,5 portionspåsar
  • 4–5 månader: 3,5–4 portionspåsar
  • 6–12 månader: 4–4,5 portionspåsar

Tips: En portionspåse à 85 g motsvarar 18 g torrfoder.

Artikelnr.: WHI-443680
Innehåll: 1.020 g
EAN: 4008429157066
Tillverkarnr.: 443680
Varumärken: Whiskas
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer
: Junior, Kitten
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Kött och animaliska biprodukter[1], Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Mineraler, Zucker

  1. 36%, u.a. 4% Rind im Häppchen

Kött och animaliska biprodukter[1], Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Mineraler, Zucker

  1. 36%, u.a. 4% Huhn im Häppchen

Kött och animaliska biprodukter[1], Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Mineraler, Zucker

  1. 36%, u.a. 4% Lamm im Häppchen

Kött och animaliska biprodukter[1], Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Mineraler, Zucker

  1. 36%, u.a. 4% Geflügel im Häppchen
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 7,5 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 5 %
oorganiskt ämne 1,6 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,2 %
Rohasche 0 %
Fuktighet 84 %
Calcium 0,32 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin C 667 mg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 138 mg
Taurin 1.100 mg
Kupfer 1,2 mg
Jod 0,32 mg
Eisen 16,1 mg
Mangan 3,2 mg
Zink 16,2 mg
Aromen
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Whiskas Multipack 12x85g Klassiskt Urval i Sås Junior

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder