Animonda Carny Adult Nöt, Rådjur & Lingon, 200 g

Fullfoder För Katter

17 kr

(85 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 19. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna katter
  • Endast naturliga ingredienser
  • Med taurin
  • Utan spannmål, soja & socker
  • Utan artificiella tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Urinary Torrfoder, 1200 g

Animonda Carny Adult Nöt, Rådjur & Lingon, 200 g 17 kr (85 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Urinary Torrfoder, 1200 g 115 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 132 kr
Beskrivning

Möra köttbitar från nöt och rådjur kombineras med sötsyrliga lingon – Carny Adult våtfoder är en smakexplosion i matskålen! En riktig delikatess för finsmakande katter.

Receptet bygger på naturliga ingredienser – helt utan spannmål, soja, socker och konstgjorda tillsatser. Anpassat för vuxna katter i åldern 1–6 år och berikat med taurin samt viktiga näringsämnen för ett friskt och aktivt liv.

Utfodringsrekommendation:

  • Katt som väger 3 kg: 180 g/dag
  • Katt som väger 4 kg: 220 g/dag
  • Katt som väger 5 kg: 260 g/dag
Artikelnr.: ANA-170578
Innehåll: 200 g
EAN: 4017721837002
Tillverkarnr.: 170578
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Carny
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

57 % Biff, 8 % Rehfleisch, 1 % Preiselbeeren, Calciumcarbonat, Natriumchlorid

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11,5 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 6,5 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1,8 %
Fuktighet 79 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671)
Jod (3b202) 75 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Carny Adult Nöt, Rådjur & Lingon