Animonda GranCarno Adult Single Protein 800g, Lamm Ren (800 g)

Helfoder för hundar

63 kr

(79 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Lamm Ren

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna hundar
  • Med monoprotein från kött
  • Utan socker, soja & spannmål
  • Inga smakförstärkare & konstgjorda ämnen

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Renal Torrfoder, 700 g

Animonda GranCarno Adult Single Protein 800g, Lamm Ren (800 g) 63 kr (79 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Renal Torrfoder, 700 g 65 kr (93 kr / kg)
Totalpris: 128 kr
Beskrivning

Det högkvalitativa våtfodret GranCarno Adult Single Protein bjuder på härlig variation i matskålen – med endast en animalisk proteinkälla per recept! Välj mellan kyckling, kalkon, nöt, lamm eller häst. De smakrika köttbitarna är rika på vitaminer och mineraler och ger din vuxna livsnjutare allt han behöver för en balanserad och näringsrik kost.

Det naturliga fodret är helt fritt från spannmål, soja, socker, smakförstärkare samt konstgjorda färg- och konserveringsmedel.

Utfodringsrekommendation:

Innan du matar din hund, ta hänsyn till vikt, ålder och aktivitetsnivå. Följ gärna dessa riktlinjer:

  • En hund som väger 6 kg kan få 400 g GranCarno Adult Single Protein per dag.
  • En hund som väger 20 kg kan få 1000 g GranCarno Adult Single Protein per dag.
  • En hund som väger 32 kg kan få 1400 g GranCarno Adult Single Protein per dag.
Artikelnr.: ANA-170865
Innehåll: 800 g
EAN: 4017721824330
Tillverkarnr.: 170865
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från gluten, Fri från vete, Fri från soja
: Adult
: GranCarno
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

65 % Lamm[1], Calciumcarbonat, Natriumchlorid

  1. Herzen, Leber, Lunge, Pansen
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 8 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 75 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671)
Jod (3b202) 75 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda GranCarno Adult Single Protein 800g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder