Animonda Vom Feinsten Adult Kanin & Kycklingfilé, 85 g
Våtfoder för katter
13 kr
(153 kr / kg, inkl. 25% moms.
-
Animonda
Vom Feinsten Adult Nöt & Kalkonfilé
Våtfoder för katter
12 kr 13 kr(141 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Fågel & Sejfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Kalv & Kycklingfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Anka och Kalkonfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Kanin & Kycklingfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- För vuxna katter
- Möra filébitar i sås
- Utan soja, socker & spannmål
- Tillverkat i Tyskland
Beskrivning
Vom Feinsten våtfoder får din lilla finsmakare att spinna av glädje! Möra köttbitar och oemotståndligt goda filéer omsluts av en delikat sås som får nyfikna katter att drömma sig bort.
Det smakrika våtfodret tillverkas i Tyskland och innehåller varken soja, socker, spannmål eller konstgjorda färg- och konserveringsmedel.
► Omsättbar energi per 100 g: 0,36 MJ.
Utfodringsrekommendation per dag:
- En katt som väger 3 kg får 180–240 g Vom Feinsten våtfoder.
- Vid 4 kg kroppsvikt: 220–295 g per dag.
- Vid cirka 5 kg: 255–340 g Vom Feinsten våtfoder dagligen.
| Artikelnr.: | ANA-160943 |
|---|---|
| Innehåll: | 85 g |
| EAN: | 4017721830652 |
| Tillverkarnr.: | 160943 |
| Varumärken: | Animonda |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja |
| : | Adult |
| : | Vom feinsten |
Ingredienser
Sammansättning
52 % Kött och animaliska biprodukter (Geflügel, Schwein, 8 % Putenfilet, 4 % Wild), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 9 % |
| Rohprotein | 0 % |
| Fettgehalt | 4,5 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 2 % |
| Fuktighet | 81 % |
| Taurin | 0,6 g |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin D3 (3a671) | 50 IE |
| Kupfer (3b405) | 1 mg |
| Mangan (3b503) | 1 mg |
| Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) | 15 mg |
| Taurin (3a370) | 445 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Animonda Vom Feinsten Adult Kanin & Kycklingfilé
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering