Betty's landhausküche Fryspåse Känguru med Gurkörtolja, 100 g

Helfoder för katter

23 kr

(230 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Passar även känsliga finsmakare
  • Med högkvalitativt kött
  • Hög biotillgänglighet
  • Innehåller gurkörtolja & taurin

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g

Betty's landhausküche Fryspåse Känguru med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

Fryspåse katt känguru med gurkörtolja är något din katt garanterat inte kan motstå. Färskt känguru- och kycklingkött ger en smakrik måltid som både skämmer bort och ger rätt näring - en meny av hög kvalitet.

Kombinationen av muskelkött och inälvor kompletteras med en balanserad mix av vitaminer, mineraler, spårämnen och en extra portion taurin för att säkerställa en god näringsförsörjning. Gurkörtolja med gamma-linolensyra är rik på viktiga omega-6-fettsyror och kan bidra till en frisk och glänsande päls.

Rekommenderas för:

Känsliga finsmakare samt alla vuxna, normalt aktiva katter.

Utfodringsrekommendation som helfoder:

Kattens vikt 2-3 kg 3-5 kg 5-7 kg
Fodermängd per dag 150-200 g 200-300 g 300-350 g
Artikelnr.: BLK-00300514
Innehåll: 100 g
EAN: 4250321823963
Tillverkarnr.: 00300514
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Med kattmynta
: Adult
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Ingredienser

Sammansättning

30 % Kängurufleisch, -herz, -leber, -lunge, -niere, 30 % Hühnerfleisch, -leber, -herz, 28,8 % Fleischbrühe, 10 % Rinderlunge, 0,5 % Eierschalen getrocknet, 0,5 % Mineraler, 0,1 % gurkörtsolja, 0,1 % Kattmynta

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 2,2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E (α-Tocopherolacetat) 50 mg
Taurin 1.000 mg
Jod als Calciumjodat wasserfrei 0,2 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 2 mg
Zinksulfat Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Fryspåse Känguru med Gurkörtolja

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder