Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött & Hjärta med Gurkörtolja, 100 g

Helfoder för katter

23 kr

(230 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Skonsamt tillagat kött
  • Hög biotillgänglighet
  • Med högkvalitativ gurkörtolja
  • Passar även känsliga katter

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g

Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött & Hjärta med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

Om du vill skämma bort din katt med något riktigt gott är fryspåse katt nötkött & hjärta med gurkörtolja ett utmärkt val. Naturliga ingredienser som högkvalitativt nötkött, gurkörtolja och taurin gör denna måltid extra uppskattad.

Kombinationen av muskelkött och inälvor kompletteras med en balanserad mix av vitaminer, mineraler, spårämnen och en extra portion taurin för att säkerställa en god näringsförsörjning. Gurkörtolja med gamma-linolensyra är rik på viktiga omega-6-fettsyror och kan bidra till en frisk och glänsande päls.

Rekommenderas för:

Känsliga finsmakare samt alla vuxna, normalt aktiva katter.

Utfodringsrekommendation som helfoder:

Kattens vikt 2-3 kg 3-5 kg 5-7 kg
Fodermängd per dag 150-200 g 200-300 g 300-350 g
Artikelnr.: BLK-00300045
Innehåll: 100 g
EAN: 4250321823970
Tillverkarnr.: 00300045
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Sammansättning

51 % Nötkött (Rindfleisch, Lung, Lever, Njure, Rommen), 29,9 % Rinderfleischbrühe, 18 % Rinderherzen, 5 % Mineralstoffe, 5 % getrocknete Eierschalen, 1 % Borretschsamenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 6 %
Rohasche 2,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.000 mg
Jod als Calciumjodat, wasserfrei (3b202) 0,2 mg
Mangan (als Mangan-II-Sulfat) 2 mg
Zink i form av zinksulfat monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött & Hjärta med Gurkörtolja

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder