Betty's landhausküche Kalkon med Potatis, 800 g

Artanpassad receptur & utvalda ingredienser

57 kr

(71 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Storlek: 800 g

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt helfoder för hundar
  • 60 % köttinnehåll
  • Lättsmält monoprotein

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg

Betty's landhausküche Kalkon med Potatis, 800 g 57 kr (71 kr / kg)
Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg 625 kr (63 kr / kg)
Totalpris: 682 kr
Beskrivning

Utvalda ingredienser av högsta kvalitet och en artanpassad sammansättning gör detta våtfoder till ett utmärkt val för din fyrbenta vän. Med detta foder ger du din hund en både smakrik och näringsmässigt balanserad grund för ett aktivt hundliv.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna hundar
  • Noggrant utvalda ingredienser som tillagas skonsamt i buljong
  • Artanpassad sammansättning
  • 60 % kötthalt
  • Med kalkonkött, kalkonorgan, potatis, morötter, äpplen och linolja
  • Hög biotillgänglighet
  • Monoprotein - särskilt lättsmält
  • Utan färgämnen, smakförstärkare och spannmål
  • Tillverkat utan djurförsök

Utfodringsrekommendation:

Djurets vikt 1 - 5 kg 5 - 15 kg
Fodermängd / dag 100 - 300 g 300 - 600 g

Se till att din hund alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Artikelnr.: BLK-10300187
Innehåll: 800 g
EAN: 4250321826179
Tillverkarnr.: 10300187
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Sammansättning

60 % Kalkon (Truthahnherzen, Truthahnfleisch, Truthahnleber, Truthahnhals), 25,8 % Buljong, 5 % Kartoffeln, 4 % morötter, 4 % Äpplen, 1 % Mineralstoffe, 2 % Leinöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,82 %
råfiber 0,9 %
Råoljor och fetter 6,17 %
Rohasche 1,44 %
Fuktighet 78,41 %
Phosphor 0,21 %
Calcium 0,41 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 300 IE
Vitamin E (3a700) 40 g
Kupfer als Kupfer-II-Sulfat 3 mg
mangan som mangansulfat 2 mg
zinkoxid 30 mg
Jod 0,25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Kalkon med Potatis