Betty's landhausküche Vilt med Rödbeta, Amarant & Äpple, 800 g

Delikat viltmeny för din fyrbenta vän

63 kr

(79 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Storlek: 800 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt helfoder för hundar
  • 60 % köttinnehåll
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Rinti TR Max-i-mum Grainfree 12kg, Nötkött (12 kg)

Betty's landhausküche Vilt med Rödbeta, Amarant & Äpple, 800 g 63 kr (79 kr / kg)
Rinti TR Max-i-mum Grainfree 12kg, Nötkött (12 kg) 695 kr (58 kr / kg)
Totalpris: 758 kr
Beskrivning

Utvalda ingredienser av högsta kvalitet och en artanpassad sammansättning gör detta våtfoder till ett utmärkt val för din fyrbenta vän. Med detta foder ger du din hund en både smakrik och näringsmässigt balanserad grund för ett aktivt hundliv.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna hundar
  • Noggrant utvalda ingredienser som tillagas skonsamt i buljong
  • Artanpassad sammansättning
  • 60 % kötthalt
  • Med viltkött, amarant, rödbeta, äpplen och linolja
  • Hög biotillgänglighet
  • Monoprotein - särskilt lättsmält
  • Utan färgämnen, smakförstärkare och spannmål
  • Tillverkat utan djurförsök

Utfodringsrekommendation:

Djurets vikt 1 - 5 kg 5 - 15 kg
Fodermängd per dag 100 - 300 g 300 - 600 g

Se till att din hund alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Artikelnr.: BLK-10300189
Innehåll: 800 g
EAN: 4250321826216
Tillverkarnr.: 10300189
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Sammansättning

60 % Wildfleisch (Hirsch, Wildschwein), 25,8 % Buljong, 5 % Amarant, 4 % rödbeta, 4 % Äpplen, 1 % Mineralstoffe, 2 % Leinöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,4 %
råfiber 1,3 %
Råoljor och fetter 8 %
Rohasche 1,6 %
Fuktighet 70,4 %
Phosphor 0,18 %
Calcium 0,24 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 300 IE
Vitamin E (3a700) 40 mg
Kupfer als Kupfer-II-Sulfat 3 mg
mangan som mangansulfat 2 mg
zinkoxid 30 mg
Jod 0,25 mg
zinkoxid 30 mg
Jod 0,25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Vilt med Rödbeta, Amarant & Äpple

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder