Betty's landhausküche Lamm med Bovete, 400 g

Delikatess av lamm

40 kr

(100 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Storlek: 400 g

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt helfoder för hundar
  • 60 % köttinnehåll
  • Utan smakförstärkare

Ofta köpt tillsammans med Belcando Adult Beef Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

Betty's landhausküche Lamm med Bovete, 400 g 40 kr (100 kr / kg)
Belcando Adult Beef Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg) 975 kr (78 kr / kg)
Totalpris: 1 015 kr
Beskrivning

Utvalda ingredienser av högsta kvalitet och en artanpassad sammansättning gör detta våtfoder till ett utmärkt val för din fyrbenta vän. Med detta foder ger du din hund en både smakrik och näringsmässigt balanserad grund för ett aktivt hundliv.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna hundar
  • Noggrant utvalda ingredienser som tillagas skonsamt i buljong
  • Artanpassad sammansättning
  • 60 % kötthalt
  • Med lammkött, lammorgan, bovete, palsternacka, tranbär och linolja
  • Hög biotillgänglighet
  • Monoprotein - särskilt lättsmält
  • Utan färgämnen, smakförstärkare och spannmål
  • Tillverkat utan djurförsök

Utfodringsrekommendation:

Djurets vikt 1 - 5 kg 5 - 15 kg
Fodermängd per dag 100 - 300 g 300 - 600 g
Artikelnr.: BLK-10300318
Innehåll: 400 g
EAN: 4250321826407
Tillverkarnr.: 10300318
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Sammansättning

60 % lamm (Lammfleisch, Lammlunge, Lammleber, Lammpansen, Lammniere), 25,8 % Buljong, 5 % Buchweizen, 4 % palsternacka, 4 % Lingon, 1 % Mineralstoffe, 2 % Leinöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11,1 %
råfiber 1,3 %
Råoljor och fetter 6,12 %
Rohasche 1,94 %
Fuktighet 72,44 %
Phosphor 0,38 %
Calcium 0,39 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 300 IE
Vitamin E (3a700) 40 mg
Biotin (3a880) 200 mcg
folsyra 3a316 4 mg
Vitamin B1 (3a821) 12 mg
Vitamin B2 (3a825i) 9 mg
Vitamin B6 (3a831) 2,5 mg
Vitamin B12 40 mcg
niacin 50 mg
pantotensyra 20 mg
Kupfer als Kupfer-II-Sulfat 3 mg
mangan som mangansulfat 2 mg
zinkoxid 30 mg
Jod 0,25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Lamm med Bovete