Betty's landhausküche Kyckling & Sötpotatis, 400 g

Artanpassad receptur med mört kött

36 kr 40 kr -10%

(90 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Storlek: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt helfoder för hundar
  • 60 % köttinnehåll
  • Lättsmält monoprotein

Ofta köpt tillsammans med Belcando Adult Beef Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

Betty's landhausküche Kyckling & Sötpotatis, 400 g 36 kr (90 kr / kg)
Belcando Adult Beef Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg) 877 kr (70 kr / kg)
Totalpris: 913 kr
Beskrivning

Utvalda ingredienser av hög kvalitet och en artanpassad receptur gör detta våtfoder till ett utmärkt val för din hund. Med detta foder får den en både smakrik och näringsmässigt balanserad grund för ett aktivt liv.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna hundar
  • Utvalda ingredienser som tillagas skonsamt i buljong
  • Artanpassad receptur
  • 60 % köttinnehåll
  • Med kycklingkött, kycklinginälvor, sötpotatis, morötter, päron och linolja
  • Hög biotillgänglighet
  • Monoprotein - särskilt lättsmält
  • Utan färgämnen, smakförstärkare och spannmål
  • Producerat utan djurförsök

Utfodringsrekommendation:

Djurets vikt 1 - 5 kg 5 - 15 kg
Fodermängd per dag 100 - 300 g 300 - 600 g

Se till att din hund alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Artikelnr.: BLK-10300308
Innehåll: 400 g
EAN: 4250321826186
Tillverkarnr.: 10300308
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Sammansättning

60 % kyckling (Hühnerfleisch, Hühnerleber, Hühnermägen), 25,8 % Buljong, 5 % Süßkartoffel, 4 % Karotte, 4 % Birne, 1 % Mineralstoffe, 2 % Leinöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,68 %
råfiber 0,7 %
Råoljor och fetter 6,71 %
Rohasche 1,95 %
Fuktighet 78 %
Phosphor 0,22 %
Calcium 0,41 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 300 IE
Vitamin E (3a700) 40 g
Kupfer als Kupfer-II-Sulfat 3 mg
mangan som mangansulfat 2 mg
zinkoxid 30 mg
Jod 0,25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Kyckling & Sötpotatis