Cat's love Våt kattmat "Adult Mix Fish & Chicken", 400 g
Premiumfoder av livsmedelskvalitet
38 kr
(95 kr / kg, inkl. 25% moms.
Smak:
Egenskaper och fördelar
- Utan spannmål
- Med Omega 3 & 6
- 100% naturligt
Beskrivning
Anpassad till näringsbehoven hos vuxna katter och raffinerad med laxolja. Fodret består av 100 % livsmedelsklassade råvaror och är dessutom spannmålsfritt.
Utfodringsrekommendation / 24 h
(beroende på ålder, ras och aktivitet)
| vikt | g/24h |
| 2-3 kg | 100-200 g |
| 4-5 kg | 150 - 270 g |
| 6-7 kg | 200 - 340 g |
- Energi: 510 kJ, 121 kcal / 100 g
- UTAN: konstgjorda färgämnen och lockmedel, tillsatt socker, konserveringsmedel, gluten, laktos
Färskt vatten ska alltid finnas tillgängligt för din katt.
| Artikelnr.: | XEV-DLO-CA00400FC |
|---|---|
| Innehåll: | 400 g |
| EAN: | 9120063686926 |
| Tillverkarnr.: | CA00400FC |
| Varumärken: | Cat's love |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara aromskyddat, Förvara inte över 40°C, Förvara torrt |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Djursvänlig, Vitaminrik |
| : | Adult |
| : | Vitaminer, mineraler och spårämnen |
Sammansättning
92 % Fisch & Huhn (40 % Süßwasserfisch, 22 % Hühnerherzen, 21 % Hühnerfleisch, 9 % Hühnerleber), Mineralstoffe, 0,2 % laxolja, 0,1 % persilja
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per portion (100 g) |
|---|---|
| Råprotein | 12,5 % |
| Rohfett | 8,5 % |
| Rohasche | 2,6 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| råfiber | 1 % |
| omega 3 | 0,2 % |
| Omega-6 | 1,5 % |
| fukthalt | 75 % |
| Kaloriengehalt | 121 kcal |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per portion (1 kg) |
|---|---|
| vitamin D3 | 127 IE |
| Taurin | 1.500 mg |
| Zinksulfat, Monohydrat | 15 mg |
| Mangan als Mangan-(II)-Sulfat | 3 mg |
| Jod | 0,5 mg |
| Kopparsulfat, pentahydrat | 1 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Cat's love Våt kattmat "Adult Mix Fish & Chicken"
1 kundrecension i alla språk
4,5 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (50%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering