Cat's love Våt kattmat "Adult Turkey Pure", 85 g
Konserverad i naturlig gelé
14 kr
(165 kr / kg, inkl. 25% moms.
Smak:
Egenskaper och fördelar
- Spannmålsfri
- Hög kötthalt
- Med omega-3 och -6
Beskrivning
För att ge katter bästa möjliga näring har receptet anpassats speciellt till vuxna katters näringsbehov. Råvaror av livsmedelskvalitet och tillsats av laxolja och kattkamomill (Teucrium marum) gör fodret till något speciellt.
Utfodringsrekommendation:
Beroende på ålder, ras och aktivitet:
| 200 g burk | |
| Vikt | Mängd foder per dag |
| 2-3 kg | 100-200 g |
| 4-5 kg | 150-270 g |
| 6-7 kg | 200-340 g |
| 85 g påse | |
| Vikt | Mängd foder per dag |
| 2-3 kg | 2 påsar |
| 4-5 kg | 3 påsar |
| 6-7 kg | 4 påsar |
| Artikelnr.: | XEV-DLO-CA00085TU |
|---|---|
| Innehåll: | 85 g |
| EAN: | 9120063680955 |
| Tillverkarnr.: | CA00085TU |
| Varumärken: | Cat's love |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara aromskyddat, Förvara inte över 40°C, Förvara torrt |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färg- och lockämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Djursvänlig, Vitaminrik |
| : | Adult |
| : | Muskulatur, Njurar och urinvägar, Matsmältning och tarmflora, Vitaminer, mineraler och spårämnen, Tillväxt |
Sammansättning
71 % Kalkon (Putenfleisch, Putenherz, Putenleber, Putenhals, Putenmagen), 27,7 % Buljong, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % laxolja, 0,1 % Katzengamander
Ingredienser
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin D3 | 200 IE |
| Zink i form av zinksulfat monohydrat | 25 mg |
| Mangan als Mangan-(II)-Sulfat (II) | 1,4 mg |
| Koppar (som koppar-II-sulfat pentahydrat, | 1 mg |
| Jod (som kalciumjodat, vattenfri) | 0,75 mg |
| Taurin | 1.500 mg |
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Råprotein | 10,9 % |
| Rohfett | 6 % |
| Råoljor och fetter | 0 % |
| Rohasche | 2,7 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Calcium | 0,29 % |
| Phosphor | 0,23 % |
| omega 3 | 0,15 % |
| Omega-6 | 1,2 % |
| fukthalt | 77 % |
Juridisk information
| Tillverkare: | PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Cat's love Våt kattmat "Adult Turkey Pure"
4,5 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (50%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering