Cat's love Våtfoder Katt ADULT KYCKLING , 400 g
Spannmålsfritt helfoder för vuxna katter
38 kr
(95 kr / kg, inkl. 25% moms.
Smak:
Egenskaper och fördelar
- Med linolja & nässlor
- Utan konstgjorda färger och lockmedel
- Spannmålsfri
Beskrivning
Skäm bort din katt med de bästa bitarna av kyckling. Våtfodermenyn är smaksatt med saftig buljong, värdefulla mineraler, linfröolja och nässlor och är skräddarsydd för vuxna katters näringsbehov. Med 92 % köttinnehåll.
Utfodringsrekommendation:
Beroende på ålder, ras och aktivitet:
| 200 g burk | |
| Vikt | Mängd foder per dag |
| 2-3 kg | 100-200 g |
| 4-5 kg | 150-270 g |
| 6-7 kg | 200-340 g |
| 85 g påse | |
| Vikt | Mängd mat per dag |
| 2-3 kg | 2 påsar |
| 4-5 kg | 3 påsar |
| 6-7 kg | 4 påsar |
| Artikelnr.: | XEV-DLO-CA00400CH |
|---|---|
| Innehåll: | 400 g |
| EAN: | 9120063686902 |
| Tillverkarnr.: | CA00400CH |
| Varumärken: | Cat's love |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara aromskyddat, Förvara inte över 40°C, Förvara torrt |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Djursvänlig, Fri från djurförsök, Vitaminrik |
| : | Adult |
| : | Muskulatur, Vitaminer, mineraler och spårämnen |
Sammansättning
92 % kyckling (43 % Hühnerherzen, 40 % Hühnerfleisch, 9 % Hühnerleber), Mineralstoffe, 0,2 % Leinöl, 0,1 % Nässlor, blad
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per portion (100 g) |
|---|---|
| Råprotein | 11,5 % |
| Rohfett | 9 % |
| Rohasche | 2 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| råfiber | 1 % |
| omega 3 | 0,2 % |
| Omega-6 | 1,8 % |
| fukthalt | 75 % |
| Kaloriengehalt | 125 kcal |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per portion (1 kg) |
|---|---|
| vitamin D3 | 127 IE |
| Taurin | 1.500 mg |
| Zinksulfat, Monohydrat | 15 mg |
| Mangan als Mangan-(II)-Sulfat | 3 mg |
| Jod | 0,5 mg |
| Kopparsulfat, pentahydrat | 1 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Cat's love Våtfoder Katt ADULT KYCKLING
4,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 2 | (100%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering