Churu Meal Topper 4 x 14 g, Kyckling (56 g)

Förhöjer varje huvudfoder

34 kr

(607 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Smak: Kyckling

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kompletteringsfoder för katter
  • Passar även bra som belöning
  • Hög vätskehalt

Ofta köpt tillsammans med Felix Deli Moments Lax 4x10g, 40 g

Churu Meal Topper 4 x 14 g, Kyckling (56 g) 34 kr (607 kr / kg)
Felix Deli Moments Lax 4x10g, 40 g 23 kr (575 kr / kg)
Totalpris: 57 kr
Beskrivning

Denna delikata kräm är pricken över i:et i matskålen och ett både gott och värdefullt komplement till din fyrbenta väns dagliga kost. Receptet är anpassat efter kattens behov och innehåller viktiga vitaminer och mineraler samt extra hög vätskehalt samtidigt som kaloriinnehållet är lågt - en godbit som kan ges med gott samvete.

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Krämig konsistens med hög acceptans
  • Extra hög vätskehalt - hjälper till att öka kattens vätskeintag
  • Med tonfisk från ansvarsfullt fiske och kyckling från djurhållning anpassad efter djurens behov
  • Med vitamin E och grönt te-extrakt
  • Låg kalorihalt
  • Kan ges direkt från handen för att stärka banden mellan dig och din katt eller användas som ett smakrikt topping på huvudfodret
  • Praktisk hjälp vid administrering av tabletter
  • Utan spannmål samt konserveringsmedel och artificiella färgämnen
  • Innehåll: 4 portionspåsar à 14 g

Utfodringsrekommendation:

  • Ge krämen direkt från portionspåsen eller använd den som topping på kattens huvudfoder.
  • Förvaras i kylskåp efter öppning och förbrukas inom ett dygn.
Artikelnr.: CHU-EU903
Innehåll: 56 g
EAN: 4262365730695
Tillverkarnr.: EU903
Varumärken: Churu
: Krämigt snacks
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från spannmål
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Råprotein 8,5 %
råfiber 0,1 %
Råoljor och fetter 4 %
Rohasche 1,5 %
Fuktighet 85 %
energi 780 kcal

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Taurin 1,33 g
Vitamin E 574 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat 25 mg
Järn-II-sulfat monohydrat 20 mg
Koppar(II)kelat av glycinhydrat 3b413 1,9 mg
kaliumjodid 0,4 mg
Vitamin D3 125 IE
Manganchelat von Aminosäurenhydrat 0,16 mg
Sammansättning

35 % Hühnerfleisch, Tapioka getrocknet, 1,1 % Jakobsmuschel-Extrakt, Kalciumkarbonat, Kaliumchlorid, Magnesiumsulfat-Heptahydrat, Guarkernmehl

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Inaba Foods GmbH, Berliner Allee 29, 40212, Düsseldorf, Tyskland, wo_meissner@inaba-foods.co.jp, www.inabafoods-europe.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Churu Meal Topper 4 x 14 g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder