Croci Cat Jelly med Tonfisk & Vitfisk, 70 g

Högkvalitativt kompletteringsfoder för katter

16 kr 17 kr -6%

(229 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturliga ingredienser
  • Skonsamt bearbetade
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Versele laga Pet Pig Muesli, 17 kg

Croci Cat Jelly med Tonfisk & Vitfisk, 70 g 16 kr (229 kr / kg)
Versele laga Pet Pig Muesli, 17 kg 347 kr (20 kr / kg)
Totalpris: 363 kr
Beskrivning

Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar i saftig gelé gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med tonfisk och vitfisk i gelé (gelén bildas genom att kokbuljongen stelnar)
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
  • Inspirerat av katters naturliga kost
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018427
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222154278
Tillverkarnr.: C1018427
Varumärken: Croci
: Vibrisse
Sammansättning

56 % Thunfisch, Buljong, 4 % Weißfisch, Mineralstoffe

Ingredienser

tekniska tillsatser

Ingredienser
Carrageen
Johannisbrotkernmehl

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,3 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 85,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Cat Jelly med Tonfisk & Vitfisk