Croci Cat Jelly med Tonfisk, 70 g

Högkvalitativt kompletteringsfoder för katter

16 kr 17 kr -6%

(229 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Välsmakande tonfisk
  • I läcker gelé
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg

Croci Cat Jelly med Tonfisk, 70 g 16 kr (229 kr / kg)
Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg 179 kr (45 kr / kg)
Totalpris: 195 kr
Beskrivning

Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar i saftig gelé gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med tonfisk i gelé (gelén bildas genom att kokbuljongen stelnar)
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
  • Inspirerat av katters naturliga kost
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018423
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222154230
Tillverkarnr.: C1018423
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Adult
: Vibrisse
Sammansättning

60 % Thunfisch, Buljong, Mineralstoffe

Ingredienser

tekniska tillsatser

Ingredienser
Carrageen
Johannisbrotkernmehl

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,3 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 85,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Cat Jelly med Tonfisk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder