Croci Cat Jelly med Tonfisk, Kyckling & Skinka, 70 g

Högkvalitativt kompletteringsfoder för katter

15 kr 17 kr -12%

(214 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturliga ingredienser
  • Skonsamt bearbetade
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Perfect Fit Senior 7+ rik på kyckling, 750 g

Croci Cat Jelly med Tonfisk, Kyckling & Skinka, 70 g 15 kr (214 kr / kg)
Perfect Fit Senior 7+ rik på kyckling, 750 g 59 kr (79 kr / kg)
Totalpris: 74 kr
Beskrivning

Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar i saftig gelé gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med tonfisk, kyckling och skinka i gelé (gelén bildas genom att kokbuljongen stelnar)
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
  • Inspirerat av katters naturliga kost
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018429
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222154292
Tillverkarnr.: C1018429
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Adult
: Vibrisse
Sammansättning

56 % Thunfisch, Buljong, 4 % Schinken, Mineralstoffe

Ingredienser

tekniska tillsatser

Ingredienser
Carrageen
Johannisbrotkernmehl

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,3 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 85,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Cat Jelly med Tonfisk, Kyckling & Skinka

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder