Croci Påse Jelly med Tonfisk & Räkor, 70 g

Premium kompletteringsfoder för katter

16 kr 17 kr -6%

(229 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Smakrikt recept
  • Artanpassad sammansättning
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Felix Dubbelt Gott Adult Kyckling, 800 g

Croci Påse Jelly med Tonfisk & Räkor, 70 g 16 kr (229 kr / kg)
Felix Dubbelt Gott Adult Kyckling, 800 g 57 kr (71 kr / kg)
Totalpris: 73 kr
Beskrivning

Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar i saftig gelé gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med tonfisk och räkor i gelé (gelén bildas genom att kokbuljongen stelnar)
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
  • Inspirerat av katters naturliga kost
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018986
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222169869
Tillverkarnr.: C1018986
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från färgämnen, Fri från konserveringsmedel, Naturlig
: Adult, Junior
: Vibrisse
Sammansättning

56 % Thunfisch, Buljong, 4 % Räkor, Reis, Mineralstoffe

Ingredienser

tekniska tillsatser

Ingredienser
Carrageen
Johannisbrotkernmehl

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,3 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 85,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Påse Jelly med Tonfisk & Räkor