Frön, korn och blandningar för vilda fåglar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Innehåll
Filter

Foder: 1 - 30 av 35 artiklar

CJ wildlife Halv Kokosnöt med Mjölmask

CJ wildlife Halv Kokosnöt med Mjölmask, 200 g

  • Med mjölmask
  • Innehåller solrosfrön och jordnötter
  • För upphängning
25 kr 28 kr (125 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Vital Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
103 kr 115 kr (34 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Skalade Jordnötter

Duvoplus Skalade Jordnötter, 5 kg

  • För trädgårdsfåglar
  • Fett- & energirikt
  • Skalade & rengjorda
312 kr 347 kr (62 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Talgboll

Gevo Talgboll, 9 kg

  • Många grovkorniga ingredienser
  • Fett- & proteinrik
  • Innehåll: 100 st.
231 kr (26 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Kornwelt jeitler Premium Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Premium Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
135 kr 150 kr (45 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Fågelfoder utan Skal, Hink

Gevo Fågelfoder utan Skal, Hink, 5 kg

  • Premiumkvalitet
  • Skalfria ingredienser
  • Hög acceptans
138 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Talgbollar, Hink

Gevo Talgbollar, Hink, 2,70 kg

  • Många grovkorniga ingredienser
  • Hög proteinhalt
  • Innehåll: 30 st.
80 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Menü Nature 4SeasonsBlend

Versele laga Menü Nature 4SeasonsBlend, 1 kg

  • Med spannmål, frön & krossad majs
  • Varierad & balanserad
  • För hela året
30 kr 34 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Hink

Gevo Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Hink, 5 kg

  • Med frön, spannmål, nötter & insekter
  • Hög protein- & vitaminhalt
  • Mycket smakrik
219 kr (44 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Påse

Gevo Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Påse, 2,50 kg

  • Med frön, spannmål, nötter & insekter
  • Hög protein- & vitaminhalt
  • Mycket smakrik
115 kr (46 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink, 3 kg

  • Lätt att transportera
  • Stapelbar & gnagarsäker
  • Innehåll: 3 kg
126 kr 140 kr (42 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Talgboll med Insekter

Gevo Talgboll med Insekter, 2,70 kg

  • För utfodring året runt
  • Protein- & fettrik
  • Innehåll: 30 st.
127 kr (47 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Mesfoder Premium, Hink

Gevo Mesfoder Premium, Hink, 5 kg

  • Högkvalitativ fröblandning
  • Protein- & fettrik
  • Lättsmält
138 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Protein Mix för Vildfåglar

Quiko Protein Mix för Vildfåglar, 200 g

  • Naturlig
  • Med extra protein
  • Kan utfodras året runt
103 kr 115 kr (515 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Gevo Foderblandning för Vilda Fåglar, Hink

Gevo Foderblandning för Vilda Fåglar, Hink, 5 kg

  • Hög kvalitet
  • Med goda russin
  • Protein- & fettrik
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Solroskärnor, Skalade

Gevo Solroskärnor, Skalade, 2,50 kg

  • Med lättsmält fett
  • Hög proteinhalt
  • Mycket smakrik
69 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Naturliga Talgbollar

Esschert design Naturliga Talgbollar, 6 Stycken

  • Rik på fetter & näringsämnen
  • Lätt att hänga upp
  • Innehåll: 6 st.
45 kr 50 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Gevo Året Runt-Talgbollar

Gevo Året Runt-​Talgbollar, 2,70 kg

  • Med utvalda ingredienser
  • Kan stödja normal häckningsframgång
  • Innehåll: 30 st.
115 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Fettbollar/jordnötskedjor

Esschert design Fettbollar/jordnötskedjor

  • Populär bland många vilda fåglar
  • Lägg på & titta på fåglar
  • Perfekt för vintern
49 kr 55 kr

Leverans till 12. oktober

Gevo Fettfoder Premium

Gevo Fettfoder Premium, 5 kg

  • Med kvalitetsspannmål
  • Innehåller jordnötter & russin
  • Äts upp helt utan rester
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Naturligt Vildfågelfoder

Esschert design Naturligt Vildfågelfoder, 1 kg

  • 100 % naturligt ströfoder
  • Passar året runt för vilda fåglar
  • 1 kg (14,5 × 8 × 26,6 cm)
72 kr 81 kr (72 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Jordnötskedja

Esschert design Jordnötskedja

  • Perfekt för vintern
  • Lätt att hänga
  • Populär bland många fågelarter
33 kr 37 kr

Leverans till 12. oktober

Gevo Mesfoder Premium

Gevo Mesfoder Premium, 2,50 kg

  • Med korn & frön
  • Hög fett- & proteinhalt
  • Hög kvalitet
69 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Energirikt Ströfoder

Esschert design Energirikt Ströfoder, 1 kg

  • Rik på fett & näringsämnen
  • Balanserad blandning
  • Lätt att portionera
59 kr 66 kr (59 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner, 20 kg

  • Balanserad
  • Frön, spannmål & krossad majs
  • Berikad med ärter & solrosfrön
229 kr 255 kr (11 kr / kg)

Leverans till 22. oktober

Gevo Fågelfoder utan Skal, Påse

Gevo Fågelfoder utan Skal, Påse, 2,50 kg

  • Premiumkvalitet
  • Skalfria ingredienser
  • Med frön, spannmål, nötter & frukt
80 kr (32 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Versele laga Meny Foderblock med Jordnötter

Versele laga Meny Foderblock med Jordnötter, 300 g

  • Perfekt för vintermånaderna
  • Med goda jordnötter
  • Högt kaloriinnehåll
27 kr 31 kr (90 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny Halv Kokosnöt Dubbelpack

Versele laga Meny Halv Kokosnöt Dubbelpack, 400 g

  • Perfekt för vintermånaderna
  • Med fett, spannmål och frön
  • Enkel att hänga upp
35 kr 39 kr (88 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny Halv Kokosnöt + Jordnötter

Versele laga Meny Halv Kokosnöt + Jordnötter, 200 g

  • Högt kaloriinnehåll
  • Med extra jordnötter
  • Enkel att hänga upp
22 kr 25 kr (110 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny Combipack Treats

Versele laga Meny Combipack Treats, 1 kg

  • Fettbollar och lösa kärnor
  • Högt energiinnehåll
  • Passar bra för vintern
67 kr 75 kr (67 kr / kg)

Leverans till 19. november