Fågelhus och tillbehör för vilda fåglar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Hus & tillbehör: 1 - 30 av 48 artiklar

Special R Äggfoder för Alla Rödgrundade Fågelarter

Quiko Special R Äggfoder för Alla Rödgrundade Fågelarter, 500 g

  • Optimalt vid avel & ruggning
  • Innehåller kantaxantin/carophyll
  • Kan användas året runt som konditionsfoder
51 kr 57 kr (102 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Träbetong Grön

CJ wildlife Träbetong Grön, Ø32 mm

  • Blandning av trä och betong
  • Isolerande och ventilerande
  • Liten inflygningsöppning
281 kr 313 kr

Leverans till 09. oktober

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar, 500 g

  • För prydnadsfåglar & skogsfåglar
  • Optimalt under uppfödning & ruggning
  • Året runt som konditionsfoder
51 kr 57 kr (102 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Holk för Observation Ø34 mm

CJ wildlife Holk för Observation Ø34 mm

  • Av trä
  • Med lucka för observation
  • Enkel rengöring
197 kr 219 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Fågelbad i Gjutjärn XL

Esschert design Fågelbad i Gjutjärn XL

  • Vattenkälla för vilda fåglar
  • Bra trädgårdstillbehör
  • Mått: Ø 37 x H 54 cm
873 kr 970 kr

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Vinterhus Vit/Grå

Duvoplus Vinterhus Vit/Grå

  • Av robust trä
  • Hexagonal form
  • Öppen på alla sidor
416 kr 463 kr

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Träbetong Halvöppen Holk Liten Grön

CJ wildlife Träbetong Halvöppen Holk Liten Grön

  • Blandning av trä och betong
  • Hållbar och ventilerande
  • Halvöppen inflygningsöppning
260 kr 289 kr

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Foderautomat i Metall för Nötter

Duvoplus Foderautomat i Metall för Nötter

  • För trädgårdsfåglar
  • Robust metall
  • Gallersilo för nötter
207 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fågelbad i Granit

Esschert design Fågelbad i Granit

  • För fåglar och insekter
  • Solid granit
  • Väderbeständig och hållbar
365 kr 406 kr

Leverans till 09. oktober

Beeztees Sittpinne i Trä med Fäste

Beeztees Sittpinne i Trä med Fäste, 43 cm

  • För burar & voljärer
  • Optimal användning av utrymmet
  • Enkel montering
79 kr 88 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Skyddstak för Foderautomat

Esschert design Skyddstak för Foderautomat

  • Genomskinligt tak
  • Justerbart spänne
  • Mått: 25,9 x 25,9 x 9 cm
81 kr 91 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Fågelmatare Rimini

Duvoplus Fågelmatare Rimini

  • Av tåligt trä
  • Med tak & väderbeständigt
  • På stativ med stöd
364 kr 405 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Förvaringshink för Fågelmat

Esschert design Förvaringshink för Fågelmat

  • Pulverlackerad metall
  • Inkl. metallskopa
  • Tättslutande lock
261 kr 291 kr

Leverans till 12. oktober

SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

Singing friend SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

  • Passar bra för mindre fåglar
  • 17,5 x 22,5 x 19,50
  • Vattentätt tak och ingångshål
73 kr 184 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Fågelmatare Texas

Duvoplus Fågelmatare Texas

  • Robust & väderbeständigt
  • Med tak av bark
  • Skivor av plexiglas
78 kr 196 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Fågelmatare Ica

Duvoplus Fågelmatare Ica

  • Av cederträ
  • Väderbeständigt & robust
  • Med plexiglasskivor
312 kr 347 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Fågelholk i Björk för Rödhake

Esschert design Fågelholk i Björk för Rödhake

  • Tillverkad av björkträ
  • Optimal för halvhålhäckande fåglar
  • Stabil metallögla för montering
136 kr 152 kr

Leverans till 09. oktober

Ib laursen Fågelmatshängare Pilflätning

Ib laursen Fågelmatshängare Pilflätning

  • Flätad hängare av pil
  • Dekorativ för trädgård & balkong
  • Perfekt för mesbollar & äpplen
74 kr 83 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fågelholk i Björk för Talgoxe

Esschert design Fågelholk i Björk för Talgoxe

  • Tillverkad av björkträ
  • För små hålhäckande fåglar
  • Inkl. stabil metallögla
154 kr 172 kr

Leverans till 09. oktober

Ib laursen Fågelmathus för Hängning Keramik

Ib laursen Fågelmathus för Hängning Keramik

  • Stilfull design av keramik
  • Praktisk sittpinne för fåglar
  • Enkel upphängning med natursnöre
311 kr 346 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Foderautomat Metall Combi Svart

Duvoplus Foderautomat Metall Combi Svart

  • Tvådelad
  • För frön & nötter
  • Med två sittpinnar
323 kr 359 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Hängare för Fågelmat

Esschert design Hängare för Fågelmat, rund

  • Central spets för frukt
  • Öppen design för enkel åtkomst
  • Infällbar krok för upphängning
59 kr 66 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Rödhakefågelbord

Esschert design Rödhakefågelbord

  • Transparent material
  • Upphängningskrok ingår
  • Storlek: 15,6 x 15,6 x 21,5 cm
73 kr 82 kr

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Talgbollskrans för 6 Talgbollar

CJ wildlife Talgbollskrans för 6 Talgbollar

  • Av metall
  • För 6 talgbollar
  • Med hållare för upphängning
103 kr 115 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fönsterfoderhus

Esschert design Fönsterfoderhus

  • Lätt att rengöra
  • Inkluderar två sugkoppar
  • Storlek: 14,9 x 10,4 x 15,3 cm
145 kr 162 kr

Leverans till 12. oktober

Beeztees Mix för Bobyggnad

Beeztees Mix för Bobyggnad, 250 g

  • Mjukt & stabilt
  • För fåglar med spetsig näbb
  • Passar även vilda fåglar
126 kr 140 kr (504 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Esschert design Selektivt Jordnötssmörhus

Esschert design Selektivt Jordnötssmörhus

  • Tillverkad av högkvalitativt furuträ
  • Dekorativt utseende
  • Mått: 14 x 15 x 20,8 cm
72 kr 81 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Holk för Mesar Lutande Tak 13x12x26 cm

Duvoplus Holk för Mesar Lutande Tak 13x12x26 cm

  • För trädgårdsfåglar
  • Med sluttande tak
  • Med rund öppning
207 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Holk "Bikupa"

Esschert design Holk "Bikupa"

  • För många arter av mesar
  • Tillverkad av furu & halm
  • Ingångshål Ø: 27 mm
196 kr 218 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fågelholk "Gärdsmyg" med Koppartak

Esschert design Fågelholk "Gärdsmyg" med Koppartak

  • Landsbygdsdesign
  • Tillverkad av furu
  • Lätt att rengöra
159 kr 177 kr

Leverans till 09. oktober