Fågelhus och foder för vilda fåglar

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Vilda fåglar: 1 - 30 av 88 artiklar

Gevo Talgboll

Gevo Talgboll, 9 kg

  • Många grovkorniga ingredienser
  • Fett- & proteinrik
  • Innehåll: 100 st.
231 kr (26 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

CJ wildlife Halv Kokosnöt med Mjölmask

CJ wildlife Halv Kokosnöt med Mjölmask, 200 g

  • Med mjölmask
  • Innehåller solrosfrön och jordnötter
  • För upphängning
28 kr (140 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Vital Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
109 kr 115 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Skalade Jordnötter

Duvoplus Skalade Jordnötter, 5 kg

  • För trädgårdsfåglar
  • Fett- & energirikt
  • Skalade & rengjorda
347 kr (69 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Talgbollar, Hink

Gevo Talgbollar, Hink, 2,70 kg

  • Många grovkorniga ingredienser
  • Hög proteinhalt
  • Innehåll: 30 st.
80 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Fågelfoder utan Skal, Hink

Gevo Fågelfoder utan Skal, Hink, 5 kg

  • Premiumkvalitet
  • Skalfria ingredienser
  • Hög acceptans
138 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kornwelt jeitler Premium Året-Runt-Foder

Kornwelt jeitler Premium Året-​Runt-​Foder, 3 kg

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia
142 kr 150 kr (47 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Hink

Gevo Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Hink, 5 kg

  • Med frön, spannmål, nötter & insekter
  • Hög protein- & vitaminhalt
  • Mycket smakrik
219 kr (44 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Påse

Gevo Foder för Vilda Fåglar med Insekter, Påse, 2,50 kg

  • Med frön, spannmål, nötter & insekter
  • Hög protein- & vitaminhalt
  • Mycket smakrik
115 kr (46 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

CJ wildlife Träbetong Grön

CJ wildlife Träbetong Grön, Ø32 mm

  • Blandning av trä och betong
  • Isolerande och ventilerande
  • Liten inflygningsöppning
313 kr

Leverans till 09. oktober

Special R Äggfoder för Alla Rödgrundade Fågelarter

Quiko Special R Äggfoder för Alla Rödgrundade Fågelarter, 500 g

  • Optimalt vid avel & ruggning
  • Innehåller kantaxantin/carophyll
  • Kan användas året runt som konditionsfoder
57 kr (114 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Gevo Talgboll med Insekter

Gevo Talgboll med Insekter, 2,70 kg

  • För utfodring året runt
  • Protein- & fettrik
  • Innehåll: 30 st.
127 kr (47 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar, 500 g

  • För prydnadsfåglar & skogsfåglar
  • Optimalt under uppfödning & ruggning
  • Året runt som konditionsfoder
54 kr 57 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Gevo Mesfoder Premium, Hink

Gevo Mesfoder Premium, Hink, 5 kg

  • Högkvalitativ fröblandning
  • Protein- & fettrik
  • Lättsmält
138 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

Singing friend SingingFriend Fågelholk i Plast Brun

  • Passar bra för mindre fåglar
  • 17,5 x 22,5 x 19,50
  • Vattentätt tak och ingångshål
73 kr 184 kr

Leverans till 12. oktober

Gevo Foderblandning för Vilda Fåglar, Hink

Gevo Foderblandning för Vilda Fåglar, Hink, 5 kg

  • Hög kvalitet
  • Med goda russin
  • Protein- & fettrik
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Fågelmatare Texas

Duvoplus Fågelmatare Texas

  • Robust & väderbeständigt
  • Med tak av bark
  • Skivor av plexiglas
117 kr 196 kr

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Holk för Observation Ø34 mm

CJ wildlife Holk för Observation Ø34 mm

  • Av trä
  • Med lucka för observation
  • Enkel rengöring
219 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Fågelbad i Gjutjärn XL

Esschert design Fågelbad i Gjutjärn XL

  • Vattenkälla för vilda fåglar
  • Bra trädgårdstillbehör
  • Mått: Ø 37 x H 54 cm
970 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink

Esschert design Fodermix Utan Nät I Hink, 3 kg

  • Lätt att transportera
  • Stapelbar & gnagarsäker
  • Innehåll: 3 kg
133 kr 140 kr (44 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Året Runt-Talgbollar

Gevo Året Runt-​Talgbollar, 2,70 kg

  • Med utvalda ingredienser
  • Kan stödja normal häckningsframgång
  • Innehåll: 30 st.
115 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Vinterhus Vit/Grå

Duvoplus Vinterhus Vit/Grå

  • Av robust trä
  • Hexagonal form
  • Öppen på alla sidor
463 kr

Leverans till 12. oktober

Versele laga Menü Nature 4SeasonsBlend

Versele laga Menü Nature 4SeasonsBlend, 1 kg

  • Med spannmål, frön & krossad majs
  • Varierad & balanserad
  • För hela året
34 kr (34 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Solroskärnor, Skalade

Gevo Solroskärnor, Skalade, 2,50 kg

  • Med lättsmält fett
  • Hög proteinhalt
  • Mycket smakrik
69 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Gevo Fettfoder Premium

Gevo Fettfoder Premium, 5 kg

  • Med kvalitetsspannmål
  • Innehåller jordnötter & russin
  • Äts upp helt utan rester
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Mjölmaskar Burk

JR Farm Mjölmaskar Burk, 70 g

  • Även för burfåglar
  • Populär belöning
  • Naturlig & artanpassad
57 kr (814 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Träbetong Halvöppen Holk Liten Grön

CJ wildlife Träbetong Halvöppen Holk Liten Grön

  • Blandning av trä och betong
  • Hållbar och ventilerande
  • Halvöppen inflygningsöppning
289 kr

Leverans till 09. oktober

Gevo Mesfoder Premium

Gevo Mesfoder Premium, 2,50 kg

  • Med korn & frön
  • Hög fett- & proteinhalt
  • Hög kvalitet
69 kr (28 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Foderautomat i Metall för Nötter

Duvoplus Foderautomat i Metall för Nötter

  • För trädgårdsfåglar
  • Robust metall
  • Gallersilo för nötter
231 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Naturliga Talgbollar

Esschert design Naturliga Talgbollar, 6 Stycken

  • Rik på fetter & näringsämnen
  • Lätt att hänga upp
  • Innehåll: 6 st.
47 kr 50 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober