Heumanderl Halm Stor, 2 kg

Bäddhalm

80 kr

(40 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 2 kg

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
  • Naturligt & obehandlat
  • Mekaniskt rengjort & dammat

Ofta köpt tillsammans med Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

Heumanderl Halm Stor, 2 kg 80 kr (40 kr / kg)
Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg 255 kr (43 kr / kg)
Totalpris: 335 kr
Beskrivning

Heumanderl Halm är ett spannmålshalm för smådjur som tack vare sin fuktbindande förmåga passar utmärkt både som strö och för bobygge. Halmen är naturlig, obehandlad samt mekaniskt rengjord och dammad.

Observera: Halmen ska förvaras torrt och skyddat från sol.

Artikelnr.: HEU-104805
Innehåll: 2 kg
EAN: 9120037020053
Tillverkarnr.: 104805
Varumärken: Heumanderl
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
: Get, Får
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Heumanderl, Moos 3, 8733, Sankt Marein-Feistritz, Österrike, www.heumanderl.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Heumanderl Halm Stor

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension