Heumanderl Halm, 6 kg

Bäddhalm

196 kr

(33 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 6 kg

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 10. november

Skrymmande gods: Ytterligare fraktkostnader på 170,00 kr / styck tillkommer för denna produkt på grund av dimensioner eller vikt.
Ytterligare information

Egenskaper och fördelar

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
  • Naturligt & obehandlat
  • Mekaniskt rengjort & dammat

Ofta köpt tillsammans med Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

Heumanderl Halm, 6 kg 196 kr (33 kr / kg)
Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg 255 kr (43 kr / kg)
Totalpris: 451 kr
Beskrivning

Heumanderl Halm är ett spannmålshalm för smådjur som tack vare sin fuktbindande förmåga passar utmärkt både som strö och för bobygge. Halmen är naturlig, obehandlad samt mekaniskt rengjord och dammad.

Observera: Halmen ska förvaras torrt och skyddat från sol.

Artikelnr.: HEU-104806
Innehåll: 6 kg
EAN: 9120037020077
Tillverkarnr.: 104806
Varumärken: Heumanderl
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
: Get, Får
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Heumanderl, Moos 3, 8733, Sankt Marein-Feistritz, Österrike, www.heumanderl.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Heumanderl Halm

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder