Lily's kitchen Nötköttspaj Cottage Pie Burk, 400 g

Högkvalitativt helfoder för hundar från 4 månader

41 kr

(103 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med nötkött, frukt & grönsaker
  • Utan tillsatt socker
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Royal canin Chihuahua Adult, 3 kg

Lily's kitchen Nötköttspaj Cottage Pie Burk, 400 g 41 kr (103 kr / kg)
Royal canin Chihuahua Adult, 3 kg 347 kr (116 kr / kg)
Totalpris: 388 kr
Beskrivning

Färskt nötkött, potatis, broccoli, morötter och gröna bönor gör denna nötköttspaj till en alldeles särskild delikatess för din fyrbenta vän. Utvalda ingredienser och massor av smak ger inte bara en naturligt anpassad näringsmässig grund, utan också en smakupplevelse utöver det vanliga.

  • Högkvalitativt helfoder för hundar från 4 månader
  • Utvalda ingredienser
  • Naturligt anpassat recept
  • Med kött och inälvor, ris, frukt och grönsaker
  • Utan spannmål, köttmjöl och tillsatt socker (kan på grund av tillverkningen innehålla spår av spannmål)
Artikelnr.: LIL-12611976
Innehåll: 400 g
EAN: 5056273610328
Tillverkarnr.: 12611976
Varumärken: Lily's kitchen
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från ben- och köttmjöl, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult, Junior
Sammansättning

60 % Nötkött, 3 % Kartoffeln, 3 % morötter, Äpplen, 2 % Bohnen, 1 % broccoli, Mineralstoffe, linfrö, Goldruten, Brennnessel, Anissaat, Hagebutten, Ringelblumen, Labkraut, Vogelmiere, alfalfa, Mariendistel, Löwenzahnwurzel, Klettenwurzel, Selleriesamen

Ingredienser

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 20 mg
zinkkelat av glycinhydrat 25 mg
mangan glycinhydrat 1,4 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,6 %
råfett 8 %
Rohasche 2,1 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 76 %
Energie[1] 121 kcal
  1. pro 100g
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Lily's Kitchen Ltd, 1st Floor Kings Court, 2-16 Goodge Street, W1T 2QA, London, Storbritannien, www.lilyskitchen.com/de
Importör som EU-ansvarig person: Nestlé Österreich GmbH, Wiedner Gürtel 9, 1100, Wien, Österrike, nestle.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lily's kitchen Nötköttspaj Cottage Pie Burk