Lucky lou Lifestage Adult Tasty-Mix, 12x125g (1.500 g)

Får smaklökarna att blomstra

196 kr

(131 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 12x125g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med 4 olika sorter
  • Smakrikt & lättsmält
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Lifestage Adult Wild-Mix, 12x125g (1.500 g)

Lucky lou Lifestage Adult Tasty-Mix, 12x125g (1.500 g) 196 kr (131 kr / kg)
Lucky lou Lifestage Adult Wild-Mix, 12x125g (1.500 g) 196 kr (131 kr / kg)
Totalpris: 392 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Denna mix med 4 olika sorter passar alla som inte kan få nog av vilt. Oavsett om det är fasan, vildsvin eller hjort får din katt en smakupplevelse utöver det vanliga.

Lifestage Adult våtfoder ger din katt allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med mycket välsmakande fjäderfä
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Detta ingår:

  • Lifestage Adult Fjäderfä
  • Lifestage Adult Fjäderfä & Nötkött
  • Lifestage Adult Fjäderfä & Lamm
  • Lifestage Adult Fjäderfä & Anka

Artikelnr.: LLU-014616
Innehåll: 1.500 g
EAN: 4260688854616
Tillverkarnr.: 014616
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Lammsud, 10 % lamm, 2 % Birne, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Borretschöl

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Entensud, 10 % Anka, 2 % pumpa, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Rindersud, 10 % Nötkött (Herz, Muskelfleisch, Lever, Lung), 2 % Zucchini, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Borretschöl

70 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügelsud, 2 % Pastinaken, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 3 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 89,57 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10 %
råfiber 0,6 %
Råoljor och fetter 5,2 %
Rohasche 2,8 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 89,56 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,8 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,8 %
Rohasche 2,6 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 94,5 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,3 %
råfiber 0,5 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 90,39 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Adult Tasty-Mix

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder