Lucky lou Lifestage Adult Wild-Mix, 6x400 g (2.400 g)

En vild blandning för din katt

184 kr

(77 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 6x400 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumhelfoder för katter
  • Med 4 olika viltsorter
  • Oemotståndligt gott

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Adult Fågel & Lax, 3 kg

Lucky lou Lifestage Adult Wild-Mix, 6x400 g (2.400 g) 184 kr (77 kr / kg)
Lucky lou Food Code Adult Fågel & Lax, 3 kg 289 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 473 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Denna mix med 4 olika sorter passar alla som inte kan få nog av vilt. Oavsett om det är fasan, vildsvin eller hjort får din katt en smakupplevelse utöver det vanliga.

Lifestage Adult våtfoder ger din katt allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med mycket välsmakande fjäderfä
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Detta ingår:

  • Lifestage Adult Fjäderfä & Fasan
  • Lifestage Adult Fjäderfä & Kanin
  • Lifestage Adult Nötkött & Vildsvin
  • Lifestage Adult Fjäderfä & Hjort

Artikelnr.: LLU-147457
Innehåll: 2.400 g
EAN: 4260688857457
Tillverkarnr.: 147457
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Hirschsud, 10 % Hirsch, 2 % Äpplen, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

60 % Nötkött (Herz, Muskelfleisch, Lever, Lung), 26,8 % Rinder- und Wildschweinsud, 10 % Wildschwein, 2 % pumpa, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Fasanensud, 10 % Fasan, 2 % Lingon, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Borretschöl

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Kaninchensud, 10 % Kaninchen, 2 % Äpplen, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Borretschöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 2,8 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 89,78 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,8 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 8,8 %
Rohasche 2,6 %
Fuktighet 74 %
metaboliserbar energi 130,04 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,5 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 2,8 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 89,28 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,5 %
råfiber 0,6 %
Råoljor och fetter 4,8 %
Rohasche 3 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 87,36 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Adult Wild-Mix