Lucky lou SuperMono² Kyckling, 200 g

Supergott premiumhelfoder för katter

28 kr

(140 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Även vid särskilda näringsbehov
  • Väl tolererat monoprotein
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Mono Kanin, 750 g

Lucky lou SuperMono² Kyckling, 200 g 28 kr (140 kr / kg)
Lucky lou Food Code Mono Kanin, 750 g 115 kr (153 kr / kg)
Totalpris: 143 kr
Beskrivning

Feel the SuperMono-Power! I detta unika våtfoder finns hela kraften från superfoods som tranbär, havtorn och kattmynta samt monoprotein, vilket gör att även katter med särskilda näringsbehov kan njuta av maten. Självklart smakar det också riktigt gott, för här är det inte bara sammansättningen som är super, utan även smaken.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med monoprotein - passar även katter med särskilda näringsbehov
  • Med superfoods som tranbär, havtorn och kattmynta
  • Med kyckling, jordärtskocka, kokos och gojibär
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-14572
Innehåll: 200 g
EAN: 4260688854265
Tillverkarnr.: 14572
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein
: Adult
: Super mono
Sammansättning

65 % kyckling (Herz, Muskelfleisch, Magsäck, Lever, Hals, Fett), 31 % Hühnersud, 1,5 % Topinambur, 1 % Kokos, 1 % Mineralstoffe, 0,5 % Goji Beere

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,1 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 91,3 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou SuperMono² Kyckling

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder