Lucky lou SuperMono² Megapack 6 x 200 g, 1.200 g

6 x SuperMono-kraft för din katt

150 kr

(125 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 1.200 g

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumhelfoder för katter
  • Väl tolererat monoprotein
  • 6 olika sorter

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Mono Öring, 1,70 kg

Lucky lou SuperMono² Megapack 6 x 200 g, 1.200 g 150 kr (125 kr / kg)
Lucky lou Food Code Mono Öring, 1,70 kg 231 kr (136 kr / kg)
Totalpris: 381 kr
Beskrivning

Feel the SuperMono-Power! I detta unika våtfoder finns hela kraften från superfoods som tranbär, havtorn och kattmynta samt monoprotein, vilket gör att även katter med särskilda näringsbehov kan njuta av maten. Självklart smakar det också riktigt gott, för här är det inte bara sammansättningen som är super, utan även smaken.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med monoprotein - passar även katter med särskilda näringsbehov
  • Med superfoods som tranbär, havtorn och kattmynta
  • Med 6 olika sorter - kyckling, nötkött, kalkon, lamm, vildsvin och anka
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland
  • Innehåll: 6 burkar à 200 g

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-055122
Innehåll: 1.200 g
EAN: 4260688856122
Tillverkarnr.: 055122
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein
: Adult
: Super mono
Sammansättning

65 % kyckling (Herz, Muskelfleisch, Magsäck, Lever, Hals, Fett), 31 % Hühnersud, 1,5 % Topinambur, 1 % Kokos, 1 % Mineralstoffe, 0,5 % Goji Beere

65 % Nötkött (Herz, Muskelfleisch, Lung, Lever), 31,4 % Rindersud, 1,5 % Topinambur, 1 % Cranberries, 1 % Mineralstoffe, 0,1 % kattmynta

65 % Kalkon (Magsäck, Muskelfleisch, Herz, Lever, Hals), 31,9 % Putensud, 1,5 % Topinambur, 1 % Mineralstoffe, 0,5 % Sanddorn, 0,1 % Ringelblumen

65 % lamm (Herz, Muskelfleisch, Lever, Lung), 31,2 % Lammsud, 1,5 % Topinambur, 1 % Himbeeren, 1 % Mineralstoffe, 0,3 % chiafrön

65 % Wildschwein, 31,4 % Wildschweinsud, 1,5 % Topinambur, 1 % Lingon, 1 % Mineralstoffe, 0,1 % Brennnessel

65 % Anka (Herz, Hals, Magsäck), 31,4 % Entensud, 1,5 % Topinambur, 1 % Heidelbeeren, 1 % Mineralstoffe, 0,1 % Seealgen

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,1 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 91,3 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,8 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 8,5 %
Rohasche 2,2 %
Fuktighet 75 %
metaboliserbar energi 126,45 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,4 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,2 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 79 %
metaboliserbar energi 95,5 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 8,5 %
Rohasche 3 %
Fuktighet 75 %
metaboliserbar energi 123,12 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,8 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,8 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 78 %
metaboliserbar energi 101,94 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per portion (100 g)
Råprotein 9 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 4,5 %
Rohasche 3 %
Fuktighet 81 %
metaboliserbar energi 82,43 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou SuperMono² Megapack 6 x 200 g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder