Pedigree

Över 80 år av förtroende och kvalitet

Pedigree är ett av de mest välkända varumärkena inom hundfoder. Under Mars Incorporateds flagg har märket i över 80 år funnits vid sidan av hundägare och deras trogna vänner. Varje produkt från Pedigree innehåller näringsämnen av hög kvalitet och mycket smak.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Användningsområde Förpackningstyp
Filter

Pedigree: 1 - 30 av 38 artiklar

Dentastix Large Multipack Pluspack 76 + 36 Gratis

Pedigree Dentastix Large Multipack Pluspack 76 + 36 Gratis

  • För hundar från 25 kg
  • Stöd för tandhälsa
  • Innehåller vitaminer, mineraler & mer
294 kr 347 kr

Leverans till 09. oktober

Pedigree Dentastix Large Big Pack

Pedigree Dentastix Large Big Pack, 2.160 g

  • För hundar från 25 kg
  • Främjar god munhälsa
  • Innehåller vitaminer, mineraler & mer
216 kr 255 kr (100 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Dentastix Multipack Large

Pedigree Dentastix Multipack Large

  • För hundar från 25 kg
  • Främjar tandhälsa
  • Med vitaminer, mineraler & mer
112 kr 132 kr

Leverans till 09. oktober

Pedigree Pastej med Nötkött, Lamm & Kyckling

Pedigree Pastej med Nötkött, Lamm & Kyckling, 800 g

  • 51 % kött
  • Utan tillsatt socker
  • Fri från konserveringsmedel
34 kr 40 kr (43 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Snacks Läckerbitar Tuggbitar

Pedigree Snacks Läckerbitar Tuggbitar, 130 g

  • Mjuk tuggupplevelse
  • 100 % köttsmak
  • Med vitaminer & omega-3
27 kr 32 kr (208 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Pastej med Fågel

Pedigree Pastej med Fågel, 800 g

  • 51 % kött
  • Kyckling, kalkon & anka
  • För vuxna hundar
39 kr 46 kr (49 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Biscrok Snack

Pedigree Biscrok Snack, 500 g

  • Krispigt & smakrikt
  • 3 goda smaker
  • Med vitaminer & mineraler
27 kr 32 kr (54 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Schmackos Multi 4 Smaker 20 Remsor

Pedigree Schmackos Multi 4 Smaker 20 Remsor

  • Gjord på färskt kött
  • Mjuk textur med tuggmotstånd
  • Näringsrika ingredienser
27 kr 32 kr

Leverans till 12. oktober

Dentastix medium Multipack Pluspack 76 + 36 Gratis

Pedigree Dentastix medium Multipack Pluspack 76 + 36 Gratis

  • För hundar mellan 10 & 25 kg
  • Främjar tandvård
  • Med vitaminer, mineraler & mer
266 kr 313 kr

Leverans till 09. oktober

Pedigree Skål Pastej

Pedigree Skål Pastej, Nötkött & lever (300 g)

  • Köttig paté
  • Fullvärdig & balanserad
  • Anpassad efter hundens behov
19 kr 23 kr (63 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Professional Nutrition

Pedigree Professional Nutrition, Fjäderfä (12 kg)

  • För vuxna hundar
  • Utan konstgjorda färg- & smakämnen
  • Innehåller fullkorn
443 kr 522 kr (37 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Markies Original

Pedigree Markies Original, 500 g

  • Krispigt skal
  • Köttig fyllning
  • Med vitaminer & mineraler
27 kr 32 kr (54 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskfoder Vuxen 100 G 40-Pack Blandad Selektion i Sås

Pedigree Färskfoder Vuxen 100 G 40-​Pack Blandad Selektion i Sås, 4.000 g

  • Praktisk storpack
  • Med 4 olika smaker
  • 40 x 100 g
226 kr 266 kr (57 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Skål Extra Vital

Pedigree Skål Extra Vital, 300 g

  • Med värdefulla omega-fettsyror
  • Krämig paté-konsistens
  • Kan ges som helfoder eller blandas
23 kr 28 kr (77 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskfoder Blandad Selektion i Gelé, 100 G 12-Pack

Pedigree Färskfoder Blandad Selektion i Gelé, 100 G 12-​Pack, 1.200 g

  • 12 portionspåsar á 100 g
  • 4 goda smaker
  • Fiberrik sammansättning
68 kr 80 kr (57 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Rodeo Nötkött Storpack 7 st.

Pedigree Rodeo Nötkött Storpack 7 st.

  • För hundar från 4 månader
  • Tvinnad spiralform
  • Smakrik tuggupplevelse
27 kr 32 kr

Leverans till 12. oktober

Pedigree Cuisine i Sås med Nötkött & Lever

Pedigree Cuisine i Sås med Nötkött & Lever, 1.200 g

  • Mustiga bitar av nötkött
  • Fiberrik sammansättning
  • Fri från palmolja
48 kr 57 kr (40 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Skål Senior med Kalv & Fågel

Pedigree Skål Senior med Kalv & Fågel, 300 g

  • Perfekt för äldre hundar
  • Fullvärdig & balanserad
  • Läcker patékonsistens
19 kr 23 kr (63 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Dentastix Small Big Pack

Pedigree Dentastix Small Big Pack, 880 g

  • För hundar mellan 5–10 kg
  • Minskar tandsten
  • Tillsatta vitaminer & mer
166 kr 196 kr (189 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Ranchos™ Tärningar med Nötkött

Pedigree Ranchos™ Tärningar med Nötkött, 70 g

  • Praktisk tärningsform
  • Även för valpar från 8 veckor
  • Under 3 kalorier per bit
28 kr 34 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Torrfoder Senior Fågel & Grönsaker

Pedigree Torrfoder Senior Fågel & Grönsaker, 3 kg

  • Främjar vitalitet hos äldre hundar
  • Stödjer tandvården
  • Utan konstgjorda färg- & aromämnen
127 kr 150 kr (42 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Jumbone Jätteben Maxi med Nöt & Fågel

Pedigree Jumbone Jätteben Maxi med Nöt & Fågel, 180 g

  • Knapriga på utsidan, mjuka på insidan
  • Mindre än 5 % fett / 100 g
  • För hundar över 15 kg
27 kr 32 kr (150 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Ranchos med Nötkött

Pedigree Ranchos med Nötkött, 70 g

  • 95 % köttinnehåll
  • Fantastisk tuggupplevelse
  • För alla hundraser
27 kr 32 kr (386 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Färskfoder Blandad Selektion

Pedigree Färskfoder Blandad Selektion, 1.200 g

  • 4 smaker, 3 påsar á 100 g
  • Rik på fibrer & protein
  • Inga konstgjorda tillsatser eller tillsatt socker
68 kr 80 kr (57 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Torrfoder med Nötkött & Grönsaker

Pedigree Torrfoder med Nötkött & Grönsaker, 3 kg

  • Välbalanserad sammansättning
  • Med alla viktiga näringsämnen
  • Utan konstgjorda smakämnen
127 kr 150 kr (42 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Professional Nutrition Junior med Fågel

Pedigree Professional Nutrition Junior med Fågel, 12 kg

  • Balans mellan kött & näring
  • Små bitar för små munnar
  • Stöd för god tandvård
344 kr 405 kr (29 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pedigree Snacks Läckerbitar Mini-Bitar

Pedigree Snacks Läckerbitar Mini-​Bitar

  • För små hundraser
  • Optimal tuggupplevelse
  • Med omega-3 & mer
27 kr 32 kr

Leverans till 12. oktober

Pedigree Jumbone Nötkött & Fågel Mini

Pedigree Jumbone Nötkött & Fågel Mini, 160 g

  • Splittersäker tuggupplevelse
  • Lättsmält & näringsrikt
  • Extra lång tuggtid
27 kr 32 kr (169 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cuisine i Sås med Nötkött, Pasta & Morötter

Pedigree Cuisine i Sås med Nötkött, Pasta & Morötter, 800 g

  • Naturliga ingredienser
  • Utan tillsatt socker eller konstgjorda aromer
  • Med fullkornspasta
39 kr 46 kr (49 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Dentastix Multipack medium

Pedigree Dentastix Multipack medium

  • För hundar mellan 10–25 kg
  • Minskar tandsten
  • Tillsatta vitaminer & mer
107 kr 127 kr

Leverans till 12. oktober