Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar, 100 g

Ger rörelse i fågelburen

82 kr 92 kr -11%

(820 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Av kokosfibrer & kolvhirs
  • Helt ätbar
  • För upphängning & placering

Ofta köpt tillsammans med Versele laga Premium Exotfågelfoder, 800 g

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar, 100 g 82 kr (820 kr / kg)
Versele laga Premium Exotfågelfoder, 800 g 70 kr (88 kr / kg)
Totalpris: 152 kr
Beskrivning

Detta snack smakar inte bara utsökt, utan ger också massor av lekglädje. På så sätt ger det en välkommen omväxling i fågelns vardag.

  • Helt ätbar fiberring av kokosfibrer och kolvhirs
  • Extra lek- och pickglädje
  • Främjar konditionen genom lek och rörelse

Utfodringsrekommendation:

  • Placera eller häng Quiko Fitness Foodball i fågelburen.
  • Se till att dina fåglar alltid har tillgång till tillräckligt med färskt dricksvatten.
Artikelnr.: QUO-66040
Innehåll: 100 g
EAN: 4019181660404
Tillverkarnr.: ART06323 /
Varumärken: Quiko
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Undulat, Större parakit, Kanariefågel, Finkar, Kakadua, Dvärgpapegoja, Papegoja, Ara, Exotiska fåglar
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: För upphängning
Sammansättning

Faserringe, Kolbenhirse, Nigersaat, Bäckereierzeugnisse, Grassamen, Pflanzenstärke

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 9,7 %
Rohfett 1,1 %
råfiber 11,9 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 5,6 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ardapcare, Franzstraße 95, 46395, Bocholt, Tyskland, ardapcare.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar