Quiko Mini Pop Corn Special för Gnagare, 170 g

Det oemotståndliga snack-nöjet för dina gnagare

51 kr 57 kr -11%

(300 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 170 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kan ätas rå eller poppad
  • För små & stora gnagare
  • Främjar tandnötning

Ofta köpt tillsammans med Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

Quiko Mini Pop Corn Special för Gnagare, 170 g 51 kr (300 kr / kg)
Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg 229 kr (38 kr / kg)
Totalpris: 280 kr
Beskrivning

Oavsett om den ges rå eller som popcorn erbjuder detta naturliga snack en artanpassad sysselsättning och god variation för dina gnagare. Så blir det ännu roligare att snacka!

  • För små och större gnagare
  • Kan ges rå eller poppas som popcorn i mikrovågsugn
  • Perfekt kombination av snack och aktivering
  • Främjar naturligt tandslitage
  • Rik på naturliga mineraler
  • Lättsmält

Utfodringsrekommendation:

  • Rå som kolv: Ge 1 - 3 kolvar per vecka.
  • Poppad i mikrovågsugn: Poppa majskolvarna i cirka 15 sekunder vid 700 watt. Låt svalna före utfodring!
  • Den exakta fodermängden beror på djurets storlek, aktivitetsnivå och ålder.
  • Se till att djuren alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: QUO-44112
Innehåll: 170 g
EAN: 087535441126
Tillverkarnr.: ART06245 /
Varumärken: Quiko
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Naturlig
Sammansättning

majs

Ingredienser
Ingredienser
Råprotein 11 %
Rohfett 4 %
råfiber 11 %
Rohasche 1,4 %
Fuktighet 12 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ardapcare, Franzstraße 95, 46395, Bocholt, Tyskland, ardapcare.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Quiko Mini Pop Corn Special för Gnagare