Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 12x85g, 1.020 g
Helfoder för katter
94 kr 99 kr -5%
(92 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Bitar i saftig sås
- 4 sorters fågelvariationer
- Utan färg- & konserveringsämnen
Beskrivning
Ge din katt en riktigt smakrik upplevelse med Sheba Selection - saftiga köttbitar i en utsökt sås som till och med charmar den mest kräsna katt. Varje mix innehåller fyra olika fågelsmaker, till exempel kyckling, kalkon, anka och fågelmix. Förpackningen innehåller 12 portionspåsar à 85 g. Fodret är ett helfoder för vuxna katter.
Noga utvalda ingredienser, utan konstgjorda färgämnen, konserveringsmedel eller aromer – ett kvalitetsfoder utan onödiga tillsatser.
Fodringsrekommendation från tillverkaren: En vuxen katt på 4 kg behöver cirka 3 portionspåsar per dag. Vid kombination med torrfoder: 2 påsar och 20 g torrfoder.
Tips: Anpassa alltid fodermängden efter kattens individuella behov – baserat på ålder, aptit och dagsform.
| Artikelnr.: | SHE-460518 |
|---|---|
| Innehåll: | 1.020 g |
| EAN: | 4770608265038 |
| Tillverkarnr.: | 460518 |
| Varumärken: | Sheba |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Upp till 85 g |
| : | Adult |
Ingredienser
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Kyckling), Getreide, Mineraler, Zucker
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Truthahn), Getreide, Mineraler, Zucker
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % anka), Getreide, Mineraler, Zucker
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % fjäderfä), Getreide, Mineraler, Zucker
Ingredienser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 9 % |
| Fett | 5 % |
| oorganiskt ämne | 2 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Fuktighet | 82 % |
| Vitamin E | 22 kg |
| Vitamin D3 | 200 kg |
| Jod | 0,94 mg |
| Kupfer | 2,2 mg |
| Eisen | 0,01 % |
| Zink | 25 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 12x85g
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering