Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 4x85g, 340 g
Helfoder för katter
40 kr
(118 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Bitar i saftig sås
- 4 sorters fågelvariationer
- Utan färg- & konserveringsämnen
Beskrivning
Sheba Selection - ett utsökt helfoder med fyra smakrika fågelvarianter: kyckling, kalkon, anka och fågelmix. En liten men smakrik förpackning med 4 portionspåsar à 85 g - perfekt för att testa variationen eller som extra lyx för vardagen.
Med noggrant utvalda ingredienser och utan konstgjorda tillsatser är det ett foder av hög kvalitet, utan färgämnen, konserveringsmedel eller aromer.
Fodringsrekommendation från tillverkaren: En katt på 4 kg behöver cirka 3 portionspåsar per dag. Vid kombinerad utfodring: 2 påsar + 20 g torrfoder.
Tips: Anpassa mängden efter din katts ålder, aptit och aktivitetsnivå.
| Artikelnr.: | SHE-333345 |
|---|---|
| Innehåll: | 340 g |
| EAN: | 4770608254247 |
| Tillverkarnr.: | 333345 |
| Varumärken: | Sheba |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Upp till 85 g |
| : | Adult |
Ingredienser
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Kyckling), Getreide, Mineraler, Zucker
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Truthahn), Getreide, Mineraler, Zucker
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % anka), Getreide, Mineraler, Zucker
44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % fjäderfä), Getreide, Mineraler, Zucker
Ingredienser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 9 % |
| Fett | 5 % |
| oorganiskt ämne | 2 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Fuktighet | 82 % |
| Vitamin E | 22 kg |
| Vitamin D3 | 200 kg |
| Jod | 0,94 mg |
| Kupfer | 2,2 mg |
| Eisen | 0,01 % |
| Zink | 25 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 4x85g
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering