Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 4x85g, 340 g

Helfoder för katter

39 kr 42 kr -7%

(115 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 340 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Bitar i saftig sås
  • 4 sorters fågelvariationer
  • Utan färg- & konserveringsämnen

Ofta köpt tillsammans med Sheba Färskpåse Pack Selection i Sås Mustig Komposition 4x85g, 340 g

Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 4x85g, 340 g 39 kr (115 kr / kg)
Sheba Färskpåse Pack Selection i Sås Mustig Komposition 4x85g, 340 g 42 kr (124 kr / kg)
Totalpris: 81 kr
Beskrivning

Sheba Selection - ett utsökt helfoder med fyra smakrika fågelvarianter: kyckling, kalkon, anka och fågelmix. En liten men smakrik förpackning med 4 portionspåsar à 85 g - perfekt för att testa variationen eller som extra lyx för vardagen.

Med noggrant utvalda ingredienser och utan konstgjorda tillsatser är det ett foder av hög kvalitet, utan färgämnen, konserveringsmedel eller aromer.

Fodringsrekommendation från tillverkaren: En katt på 4 kg behöver cirka 3 portionspåsar per dag. Vid kombinerad utfodring: 2 påsar + 20 g torrfoder.

Tips: Anpassa mängden efter din katts ålder, aptit och aktivitetsnivå.

Artikelnr.: SHE-333345
Innehåll: 340 g
EAN: 4770608254247
Tillverkarnr.: 333345
Varumärken: Sheba
Foderdeklaration: Helfoder
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Kyckling), Getreide, Mineraler, Zucker

44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Truthahn), Getreide, Mineraler, Zucker

44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % anka), Getreide, Mineraler, Zucker

44 % Kött och animaliska biprodukter (4 % fjäderfä), Getreide, Mineraler, Zucker

Ingredienser
Ingredienser per 1 kg
Protein 9 %
Fett 5 %
oorganiskt ämne 2 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 82 %
Vitamin E 22 kg
Vitamin D3 200 kg
Jod 0,94 mg
Kupfer 2,2 mg
Eisen 0,01 %
Zink 25 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 4x85g