Våtfoder och torrfoder för kattungar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper
Filter

Kattungfoder: 1 - 30 av 85 artiklar

Lucky lou Lifestage Kitten Fågel

Lucky lou Lifestage Kitten Fågel, 800 g

  • Premiumhelfoder för kattungar
  • Utvalda ingredienser
  • Utan spannmål & gluten
57 kr (71 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Mjamjam Kitten Kyckling & Laxolja

Mjamjam Kitten Kyckling & Laxolja, 800 g

  • Fullvärdig måltid för kattungar
  • Innehåller tillräckligt med taurin
  • Naturligt
57 kr (71 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Leonardo Kitten

Leonardo Kitten, 800 g

  • Med fjäderfä
  • Utan socker & spannmål
  • Tillverkat i Tyskland
51 kr (64 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Animonda Vom Feinsten Kitten Skål 100 g

Animonda Vom Feinsten Kitten Skål 100 g, Fågel (100 g)

  • Paté med fina bitar
  • För kattungar under första levnadsåret
  • Med animaliska ingredienser
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 11. november

Purina one Junior med Höns

Purina one Junior med Höns, 750 g

  • Torrefoder för kattungar
  • Hög proteinhalt
  • Med värdefullt DHA
75 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Leonardo Kitten, Fågel

Leonardo Kitten, Fågel, 85 g

  • För unga katter
  • Ingredienser varsamt tillagade i portionspåse
  • Utan spannmål & socker
17 kr (200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Happy Cat Torrfoder Kitten Lantfjäderfä

Happy Cat Torrfoder Kitten Lantfjäderfä, 300 g

  • För katter från 5 veckors ålder
  • Med extra små foderbitar
  • För en harmonisk tillväxt
43 kr 46 kr (143 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Happy Cat Torrfoder Minkas Kitten Care Fjäderfä

Happy Cat Torrfoder Minkas Kitten Care Fjäderfä, 1,50 kg

  • Från 5 veckors ålder
  • Extra små foderbitar
  • Med yucca
76 kr 80 kr (51 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Betty's landhausküche Kitten Kyckling & Nötkött

Betty's landhausküche Kitten Kyckling & Nötkött, 200 g

  • För kattungar 2-12 månader
  • Med extra mycket kött
  • Hög biotillgänglighet
28 kr (140 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Meat in Sauce Kitten Fjäderfä Våtfoderpåse

Happy Cat Meat in Sauce Kitten Fjäderfä Våtfoderpåse, 85 g

  • För kattungar & juniorkatter
  • Fina bitar
  • I sås
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Leonardo Kitten Torrfoder

Leonardo Kitten Torrfoder, 1,80 kg

  • Fram till 1 års ålder
  • Med fjäderfä & chiafrön
  • Med naturliga jästextrakt
271 kr (151 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Leonardo Kitten Getreidefri

Leonardo Kitten Getreidefri, 1,80 kg

  • Fram till 1 års ålder
  • Med fjäderfä, krill, amarant & makrill
  • Tillverkat i Tyskland
266 kr (148 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Kitten British Shorthair

Royal canin Kitten British Shorthair, 2 kg

  • Främjar en harmonisk utveckling av muskler och ben
  • Stödjer en hälsosam matsmältning
  • Hjälper till att bygga upp det naturliga försvaret
347 kr (174 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Färskpåse Kitten i Sås Fin Variation 4x85g

Sheba Färskpåse Kitten i Sås Fin Variation 4x85g, 340 g

  • För kattungar från 2 till 12 månader
  • Högkvalitativa ingredienser
  • Utan spannmål
41 kr (121 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Mjamjam Kitten Kalv & Laxolja Portionspåse

Mjamjam Kitten Kalv & Laxolja Portionspåse, 125 g

  • Fullvärdig måltid
  • Med viktigt taurin
  • Utan smakämnen
19 kr 21 kr (152 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Schesir Färskpåse Kitten

Schesir Färskpåse Kitten, Kycklingfilé (85 g)

  • Fisk från hållbart fiske
  • Kyckling från kontrollerad uppfödning
  • Ångkokt och handbearbetat
20 kr (235 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Strayz Våtfoder för Katt Kyckling & Zucchini

Strayz Våtfoder för Katt Kyckling & Zucchini, 85 g

  • För katter i alla åldrar
  • 95 % ekologiskt kött
  • Utan socker och spannmål
17 kr (200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Strayz Våtfoder för Katt Anka & Sötpotatis

Strayz Våtfoder för Katt Anka & Sötpotatis, 85 g

  • Formulerat enligt bytesdjursprincipen
  • Med 95 % ekologiskt kött
  • Utan socker och spannmål
17 kr (200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Strayz Våtfoder för Katt Gås & Pumpa

Strayz Våtfoder för Katt Gås & Pumpa, 85 g

  • Ekologiskt helfoder för alla livsstadier
  • 95 % kött
  • Utan socker och spannmål
17 kr (200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Strayz Våtfoder för Katt Kalkon & Morot i Sås

Strayz Våtfoder för Katt Kalkon & Morot i Sås, 400 g

  • Formulerat enligt bytesdjursprincipen
  • Med 95 % ekologiskt kött
  • Utan socker och spannmål
49 kr (123 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Våtfoder för Katt Nötkött & Rödbeta i Sås

Strayz Våtfoder för Katt Nötkött & Rödbeta i Sås, 400 g

  • Ekologiskt helfoder för katter
  • Med 95 % ekologiskt kött
  • Utan socker och spannmål
49 kr (123 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Strayz Våtfoder för Katt Lax & Broccoli

Strayz Våtfoder för Katt Lax & Broccoli, 85 g

  • Formulerat enligt bytesdjursprincipen
  • Med 95 % lax
  • Utan socker och spannmål
18 kr (212 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Våtfoder för Katt Kyckling & Palsternacka i Sås

Strayz Våtfoder för Katt Kyckling & Palsternacka i Sås, 400 g

  • Ekologiskt helfoder för katter i alla åldrar
  • Med 95 % ekologiskt kött
  • Utan socker och spannmål
49 kr (123 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Kitten Våtfoder som Mousse

Royal canin Kitten Våtfoder som Mousse, 12 x 85g (1.020g)

  • Mjuk konsistens för mjölktänder
  • Stödjer utvecklingen av kattungens kroppsegna försvar
  • Stödjer hjärnans utveckling
196 kr (192 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Våtfoder för Katt Lax, Kyckling & Pumpa i Sås

Strayz Våtfoder för Katt Lax, Kyckling & Pumpa i Sås, 200 g

  • För katter i alla åldrar
  • 95 % kött och fisk
  • Utan socker och spannmål
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Animonda Carny Kitten Burk

Animonda Carny Kitten Burk, Nötkött, Kyckling & Kanin (400 g)

  • För växande katter
  • Endast naturliga ingredienser
  • Med taurin
27 kr (68 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Animonda Carny Kitten Burk 200g

Animonda Carny Kitten Burk 200g, Nötkött & Kalkon (200 g)

  • För växande katter
  • Endast naturliga ingredienser
  • Med taurin
17 kr (85 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Nöt

Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Nöt, 400 g

  • Premiumhelfoder för kattungar
  • Åldersanpassad sammansättning
  • Utan spannmål & gluten
34 kr (85 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Catz finefood Classic Kitten No. 05 Lax och Fjäderfä

Catz finefood Classic Kitten No. 05 Lax och Fjäderfä, 85 g

  • Premium-helfoder för kattungar
  • Åldersanpassad receptur
  • Utan spannmål och soja
17 kr (200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Mjamjam Kitten med Kalv & Laxolja

Mjamjam Kitten med Kalv & Laxolja, 200 g

  • Fullvärdig måltid för kattungar
  • Innehåller tillräckligt med taurin
  • Naturligt
21 kr (105 kr / kg)

Leverans till 12. oktober