Tillskottsfoder från Valetumed

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Tillskottsfoder: 17 artiklar

Valetumed Mage-Tarm Tabs

Valetumed Mage-​Tarm Tabs, 180 g

  • Med värdefulla probiotika & jäst
  • Lättsmält
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Professional ZEO ANIMAL Extrafin

Valetumed Professional ZEO ANIMAL Extrafin, 25 kg

  • 100 % naturlig klinoptilolit
  • För nötkreatur, gris, häst & fjäderfä
  • Extrafinmalet pulver
144 kr 161 kr (6 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Probiotic pet

Valetumed Probiotic pet, 60 g

  • För hundar & katter
  • Med två probiotiska bakteriestammar
  • Innehåller värdefulla fibrer (MOS)
347 kr (5 783 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Ledtabs

Valetumed Ledtabs, 180 g

  • Med värdefullt MSM & glukosamin
  • Stödjer normal rörelseförmåga
  • Bra stöd för skelettet
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed ParasitEx Dog

Valetumed ParasitEx Dog, 30 ml

  • Stödjer normal tarmfunktion
  • Med jordärtskocka, kokosfett & propolis
  • Skonsam formula på naturlig bas
155 kr 173 kr (5 167 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Svartkumminolja

Valetumed Svartkumminolja, 100 ml

  • Rik på omättade fettsyror
  • Stödjer normal matsmältning
  • Även för utvärtes användning
144 kr 161 kr (1 440 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Arganolja

Valetumed Arganolja, 100 ml

  • Högkvalitativ energikälla
  • Passar djur med känslig utfodring
  • Tokoferoler (naturliga antioxidanter)
197 kr 219 kr (1 970 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur, 5 x 60 ml (300 ml)

  • Av fermenterad jordärtskocka
  • Stödjer normal tarmflora
  • För nötkreatur, grisar & fjäderfä
500 kr 556 kr (1 667 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Laxolja

Valetumed Laxolja, 100 ml

  • Ger värdefulla omega-fettsyror
  • Passar bra som tillskott vid BARF
  • Stödjer päls & hud
114 kr 127 kr (1 140 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Denta Z

Valetumed Denta Z, 300 g

  • Med värdefull zeolit & spirulina
  • Stödjer en fräsch andedräkt
  • Enkel att ge via fodret
207 kr 231 kr (690 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Prebiotic Topinpur Pet

Valetumed Prebiotic Topinpur Pet, 500 ml

  • För hundar & katter
  • Av 100 % jordärtskocksaftkoncentrat
  • Stöd vid belastningsperioder
281 kr 313 kr (562 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Ingefära Djävulsklo

Valetumed Ingefära Djävulsklo, 200 g

  • För hundar
  • Stödjer normal rörlighet
  • Stödjer immunförsvaret
155 kr 173 kr (775 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Z-Protect

Valetumed Z-​Protect, 300 g

  • Stödjer hudens naturliga balans
  • För att bevara hudbarriären
  • Med doft av kokos
144 kr 161 kr (480 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Hud & Päls Tabs

Valetumed Hud & Päls Tabs, 180 g

  • Med hög halt biotin & MSM
  • För en normal hudfunktion
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Alg-mussel-mix

Valetumed Alg-​mussel-​mix, 150 g

  • Med nyzeeländsk grönläppad mussla
  • Stödjer bindväv, brosk & rörlighet
  • Passar bra för sport-, senior- & unghundar
229 kr 255 kr (1 527 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Multi Vitamin Plus

Valetumed Multi Vitamin Plus, 1 kg

  • Vitaminer, mineraler & spårämnen
  • Spannmåls- & glutenfri formula
  • Passar bra för avels- & arbetshundar
187 kr 208 kr (187 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Tabs relax

Valetumed Tabs relax, 180 g

  • Med valeriana & L-tryptofan
  • Stöd i stressiga situationer
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 13. oktober