Vitakraft Kattsnack Liquid med Kyckling & Nötkött, 240 g

Krämig sortmix för härlig variation!

67 kr 75 kr -11%

(279 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 240 g

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Duo-smakmix
  • Med taurin och kattgräs
  • Kalorisnål belöning

Ofta köpt tillsammans med Vitakraft Flytande Kattsnacks, Lax & omega 3 (90 g)

Vitakraft Kattsnack Liquid med Kyckling & Nötkött, 240 g 67 kr (279 kr / kg)
Vitakraft Flytande Kattsnacks, Lax & omega 3 (90 g) 23 kr (256 kr / kg)
Totalpris: 90 kr
Beskrivning

Med detta set av Vitakraft Liquid Snacks kan du bjuda din katt på två läckra smakupplevelser: smakrik kyckling med värdefullt taurin och fint nötkött med kattgräs. Den krämiga konsistensen gör att du kan mata din katt direkt ur handen, vilket gör er gemensamma stund extra speciell!

Tack vare det kalorisnåla receptet passar detta snacks perfekt som belöning mellan måltiderna utan att belasta kattens vikt. Servera det som det är eller som topping på huvudfodret - användningsmöjligheterna är många. De praktiska portionsförpackningarna ger maximal fräschör vid varje öppning och är helt fria från tillsatt socker samt konstgjorda färgämnen och konserveringsmedel.

Innehåll:

  • 8 x kyckling & taurin
  • 8 x nötkött & kattgräs

Utfodringsrekommendation:

Vikt Antal per dag
3-5 kg 2-3 st
6-8 kg 3-4 st
  • Ta hänsyn till den utfodrade mängden i den dagliga foderransonen.
  • Se alltid till att det finns tillräckligt med färskt dricksvatten.
Artikelnr.: MM-23091011
Innehåll: 240 g
EAN: 4008239585547
Tillverkarnr.: 23091011
Varumärken: Vitakraft
: Krämigt snacks
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från syntetiska färgämnen, Fri från tillsatt socker
: Adult, Junior, Senior
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Fuktighet 88,5 %
Råprotein 0 %
Protein 3,5 %
Råoljor och fetter 3,5 %
råfiber 0,5 %
Rohasche 1 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Taurin (3a370) 200 mg
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (4 % kyckling), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle, fetter, Milch und Molkereierzeugnisse

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (4 % Nötkött), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle, fetter, Milch und Molkereierzeugnisse, 0,15 % Inulin, 0,1 % Katzengras

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Vitakraft pet care GmbH & Co. KG, Mahndorfer Heerstr. 9, 28307, Bremen, Tyskland, www.vitakraft.com/de/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Vitakraft Kattsnack Liquid med Kyckling & Nötkött