Catit Creamy Kyckling, 4-pack (50 g)

Godis för katter

20 kr 23 kr -13%

(400 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 4-pack

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Krämigt och smakrikt
  • Perfekt som godis och topping
  • Utan spannmål och artificiella tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Catit Creamy Lax & Räkor, 4-pack (50 g)

Catit Creamy Kyckling, 4-pack (50 g) 20 kr (400 kr / kg)
Catit Creamy Lax & Räkor, 4-pack (50 g) 20 kr (400 kr / kg)
Totalpris: 40 kr
Beskrivning

Catit Creamy är ett krämigt mellanmål för katter som passar perfekt som belöning mellan måltiderna. Den höga kötthalten gör krämen till ett smakrikt kompletteringsfoder som även kan kombineras med torrfoder. Catit Creamy innehåller dessutom värdefullt taurin och rikligt med aminosyror som är viktiga för katten. Mellanmålet är även fritt från spannmål, majs, soja och alla typer av konstgjorda tillsatser.

Tips: Tack vare ett begränsat antal proteinrika ingredienser passar mellanmålet även bra för katter med allergier.

Artikelnr.: Xol-CAI-44451
Innehåll: 50 g
EAN: 022517444511
Tillverkarnr.: 44451
Varumärken: Catit
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Krämigt snacks
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Creamy
Ingredienser

Trinkwasser, 25 % fjäderfä, Modifierad tapiokastärkelse, 2 % Lever från kyckling, Solrosolja, Johannesbrödsbärslimpa, naturliga aromer

Ingredienser
Ingredienser per 1 kg
Taurin 1.200 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Kommanditgesellschaft Hagen Deutschland GmbH & Co., Lehmweg 99-105, 25488, Holm, Tyskland, www.catit.eu

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Catit Creamy Kyckling

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner