Croci Cat Kyckling & Räkor, 70 g

Naturligt kompletteringsfoder för katter

15 kr 17 kr -12%

(214 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Artanpassat recept
  • Välsmakande komposition
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Fresh Duck, 4 kg

Croci Cat Kyckling & Räkor, 70 g 15 kr (214 kr / kg)
Leonardo Fresh Duck, 4 kg 500 kr (125 kr / kg)
Totalpris: 515 kr
Beskrivning

Mmm, naturligt gott och oemotståndligt smakrikt! Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med handbearbetad kyckling och räkor
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018905
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222149052
Tillverkarnr.: C1018905
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Adult
: Vibrisse
Sammansättning

57 % kyckling, 6 % Krabbe, Reis

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,2 %
Rohasche 1,5 %
Fuktighet 85 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Cat Kyckling & Räkor

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder