Croci Cat Tonfisk & Kyckling, 70 g

Naturligt kompletteringsfoder för katter

15 kr 17 kr -12%

(214 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Smakrikt recept
  • Handbearbetade ingredienser
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg

Croci Cat Tonfisk & Kyckling, 70 g 15 kr (214 kr / kg)
Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg 161 kr (40 kr / kg)
Totalpris: 176 kr
Beskrivning

Mmm, naturligt gott och oemotståndligt smakrikt! Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med handbearbetad tonfisk och kyckling
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
Artikelnr.: Xol-CRO-A1018777
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222127777
Tillverkarnr.: A1018777
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Adult
: Vibrisse
Sammansättning

47 % Thunfisch, 13 % kyckling, Reis

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,3 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 84 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Cat Tonfisk & Kyckling

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder